Пожежа на Осокорках знищила 10,4 га рослинності й завдала збитків на пів мільйона гривень – звіт комісії Київради

Пожежа на Осокорках сталась 5 березня
Фото: Головне управління ДСНС України у м.Києві / Facebook

За оцінками екологів, в результаті пожежі на території екопарку “Осокорки” вигоріло 10,4 га рослинності, а сума збитків складає 499,9 тис. грн. Про це повідомив представник департаменту захисту довкілля і адаптації до змін клімату КМДА на засіданні екологічної комісії Київради 12 березня, яке транслювалось на YouTube-каналі відомства.

Звіт екологів також засвідчив, що загоряння на території екопарку відбувалося на чотирьох осередках.

На питання про те, хто мав охороняти екопарк, представник департаменту охорони довкілля зазначив, що згідно з рішенням від 2019 року про створення заказника “Осокорківські луки”, функція охорони покладалася на комунальне об’єднання “Київзеленбуд”. 

Однак у 2023 році департамент подав зміни до цього рішення, щоб охорона покладалася на комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Дарницького району, наразі рішення ще не прийняте. 

“Відповідального нема”, – прокоментувала це пояснення депутатка Київради Юлії Лимар.

Також з доповіді стало відомо, що досі не визначені чіткі межі земельної ділянки заказника “Осокорківські луки” і, відповідно, він не внесений в кадастр. Профільна комісія Київради дала протокольне доручення департаменту зробити це у 2024 році.

Контекст

Як пише “Радіо Свобода”, активісти пропонують створити природний парк замість забудови південних Осокорків у Києві. Ідеться про будівництво ЖК “Патріотика” – його девелопером був банк “Аркада”, у серпні 2020 року Нацбанк зарахував його до неплатоспроможних. “Столиця груп” мала добудувати житло ошуканим інвесторам. Проте активісти називають цю забудову незаконною й улітку через це зверталися до Офісу генпрокурора. У “Столиця груп” заявляли, що мають усі необхідні дозволи.

Ввечері 5 березня сталася пожежа на Осокорках. Приблизно опівночі у ДСНС повідомили про ліквідацію займання.

У громадській організації “Екопарк “Осокорки” заявили про підпал. Активісти вважають, що пожежу влаштували забудовники зі “Столиця груп”, “щоб потім легше було розширювати забудову”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *