Незвичайний арт-об’єкт присвячений українській класичній музиці

0
22

У київському парку на Оболоні сьогодні з'явився новий арт-об'єкт
– лавочка у вигляді нот під назвою "Мелодія". Скульптуру відкрили у рамках проєкту Kiev Fashion Park у столичному парку "Наталка".

Арт-об'єкт створив відомий скульптор Дмитро Ів.

На згадку про Мирослава Скорика

Працюючи над концепцією та створюючи ескіз, Дмитро надихався класичними музичними творами Мирослава Скорика – всесвітньо відомого українського композитора та музикознавця.

На табличці з назвою арт-об'єкта є 2 QR-коди. Відсканувавши один, ви зможете прослухати музичну композицію, яка найбільше сподобалася автору. Посилання на другий QR-код познайомить з історією арт-лавки "Мелодія".

Пережила обстріли у Харкові

Дмитро Ів створював свій арт-об'єкт понад 3 місяці. Лавка мала бути завершена відкриттям у Києві 1 квітня 2022 року. Але війна внесла свої корективи.

"Народжена у Харкові – ця лавочка стійко пережила всі бомбардування та обстріли разом з жителями міста. У перші дні, поки я евакуював свою сім'ю, арт-об'єкт захищали мішками з піском", – розповідає Дмитро Ів.

Потім Дмитро повернувся до Харкова, де за допомогою небайдужих до мистецтва людей лавочку перемістили у безпечніше місце. І хоча тими днями вивезти її до столиці вже майже не було надії, спільними зусиллями усіх учасників проєкту це вдалося зробити.

Подаровано однією родиною

Твір сучасного паркового мистецтва виготовлено та встановлено в рамках проєкту Kiev Fashion Park за сприянням родини Букур, яка мешкає в Оболонському районі столиці. Ідея створення належить голові сім'ї – Ігореві.

"Кілька років тому я вперше почув дивовижну музику Мирослава Скорика, яка вразила мене до сліз. Я відчув у ній душу українського народу, його сміливість та чуттєвість. Саме такі геніальні твори поєднують нас як націю і дають віру в неминучість нашої перемоги! Бажаю кожному, хто тут відпочиватиме, відчути те саме", – розповідає Ігор.

Камерний простір локації запрошує познайомитися з арт-об'єктом ближче: сісти, задуматися про щось особисте, про людські цінності та, звісно, про мир, якого так прагнуть усі українці.

Раніше ми повідомляли, що в центрі Києва встановили провокаційну інсталяцію "Zaстрелись". Арт-об'єкт був виготовлений з металу у вигляді президента Росії Володимира Путіна, який стріляє собі в рот із пістолета. Інсталяцію Дмитра Іва тимчасово встановили у центрі Києва у травні 2022 року, але потім прибрали з центру міста.

Нещодавно в Києві з'явилася ще одна мініскульптура з проєкту "Шукай!". Це легендарний Привид Києва. Бронзову мініатюру встановили на фасаді будівлі на вулиці Богдана Хмельницького, 56-а. Загалом у столиці вже встановлено 37 бронзових символів міста.

Джерело: www.segodnya.ua

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here