Житлові висотки на Лобановського в Києві залишаться без світла через борги забудовника і його свавілля стосовно законних співвласників будинку – КМДА

Заборгованість будинків на Лобановського за електроенергію становить понад 3 млн грн – КМДА
Фото: country.ua

Енергетики вимушені будуть знеструмити два житлові будинки на проспекті Валерія Лобановського в Києві через заборгованість. Про це йдеться в заяві, опублікованій 19 березня Київською міською держадміністрацією.

У мерії кажуть, що місто вже надіслало звернення до правоохоронних органів. Спроби мешканців та ОСББ врегулювати питання саботують власники технічних приміщень, яких пов’язують із забудовником.

Обидва будинки – 25-поверхівки, які мають сертифікати на введення в експлуатацію. Тому мешканцям надають електроенергію за ціною, встановленою для населення, зазначають у КМДА. Водночас забудовник так і не забезпечив технічних умов для штатної роботи електропостачання – трансформаторну підстанцію й розподільчу підстанцію.

“Тому прямих договорів з електропостачальною компанією в жителів будинків немає, оплата здійснюється через забудовника – ЗАТ “Українська будівельна компанія”, головою правління якого є Олег Мороз”, – ідеться в заяві.

За даними столичної влади, заборгованість вказаних будинків на Лобановського за електроенергію становить понад 3 млн грн, і сума боргу й далі зростає. Відповідно до вимог чинного законодавства, у разі відсутності дій щодо врегулювання питання енергетики мають правові підстави знеструмити об’єкти.

“Ситуація, що склалася в цих житлових будинках, є типовою ілюстрацією свавілля приватних компаній відносно співвласників житла. Безвідповідальні й у деяких випадках умисне сплановані шахрайські дії комерційних підприємств, що беруть на себе зобов’язання управителів й операторів інженерних систем, мають критичні наслідки. Вирішити питання можна за умови втручання правоохоронних органів, адже сотні київських сімей фактично стали заручниками дій забудовника”, – зазначають у повідомленні Київської держадміністрації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *