Це перебір у стилі Радянського Союзу. Журналіст Фурдак висловився проти демонтажу Арки свободи в Києві

За такою логікою станцію метро “Дружби народів” треба було не перейменовувати, а закрити повністю, заявив журналіст
Фото: depositphotos.com

Знесення Арки свободи у Хрещатому парку в Києві – не на часі, бо ця арка – одна з візитівок Києва і давно не асоціюється з радянською епохою. Крім того, витрачати гроші на це під час війни неприпустимо, заявив у своєму Facebook журналіст “1+1”, коментуючи рішення Мінкульту про вилучення арки з реєстру нерухомих пам’яток, унаслідок чого її можна демонтувати.

Фурдак зазначив, що радянські часи нагадує не Арка свободи, а рішення про її знесення.

“Я категорично проти знесення Арки свободи українського народу! Вибачте, але це перебір у стилі Радянського Союзу. Бо арку вже перейменували, треба лише знести ще групу бояр і козаків, які нині обнесені парканом. Ця арка давно не асоціюється з якоюсь там дружбою між Україною та Росією. За такою логікою станцію метро “Дружби народів” треба було не перейменовувати, а закрити повністю. Ця арка є одним з упізнаваних візуальних символів Києва, одним з улюблених місць відпочинку. Її можна пофарбувати в синьо-жовті кольори, у червоно-чорні, можна розмалювати краєвидами України, можна наклеїти шеврони підрозділів ЗСУ, але вже точно не зносити! Демонтаж такого об’єкта – це недешево”, – наголосив журналіст.

Він закликав тих, хто планує демонтаж арки, “отямитися, не влаштовувати полювання на відьом і не шукати зради там, де її нема”.

Контекст

Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом визнало Арку свободи такою, яку не можна занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії, і його можна демонтувати, зазначають у Мінкульті.

Водночас у міністерстві називають арку “монументом на ознаменування возз’єднання України з Росією”, хоча Київська міська рада ще у травні 2022 року підтримала ініціативу мера Києва Віталія Кличка щодо перейменування цього об’єкта на Арку свободи українського народу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *