Технічні аспекти виробництва поліетиленових пакетів

Технічні аспекти виробництва поліетиленових пакетів

Всупереч всім складностям та проблеми воєнного часу, бізнес в Україні вистояв і продовжує активно розвиватися. Виробництво упаковки адаптувалося до ситуації, нарощує потужності та випускає пластикові та біорозкладні пакети. Наприклад, один із лідерів галузі, підприємство https://www.mpak.ua, що випускає пакети під торговою маркою МПАК, пропонує ритейлерам, виробникам та споживачам кілька десятків видів продукції.

1. Обладнання та технології

Виробництво поліетиленових пакетів складається з низки послідовних етапів:

  1. Підготовка сировини.
  2. Екструзія напіврукавної або рукавної плівки.
  3. Друк на заготівлі.
  4. Формування пакетів.

З чого робляться поліетиленові пакети в Україні? Для виробництва можуть використовуватися як первинні гранули (ПНД, ПСД, ПВД, біополімер з крохмалю кукурудзи), так і вторинна сировина, яку отримують шляхом перероблення пластику, що відслужив свій вік.

Виготовлення пакетів здійснюється на сучасному устаткуванні для виробництва упаковки:

  • шнековий екструдер;
  • флексографічна машина лінійного або планетарного типу;
  • автоматична пакеторобна машина;
  • агломератор для переробки відходів.

2. Стандарти якості для України

Упаковка товарів та продуктів харчування має бути якісною та безпечною для споживача. Раніше виробництв пакетів з полімерів нашій країні регламентувалося нормами ГОСТ 12302-83. Наразі на зміну застарілому стандарту прийшов національний ДСТУ 7275:2012. У ньому зазначено, з якої плівки можна виготовляти пакети, якими мають бути шви, як слід проводити контроль якості, як маркувати та в якому вигляді доставляти пакети замовникам.

Також в Україні з 2021 року діє Закон №1489-IX. Він ввів заборону на безкоштовну роздачу будь-яких пакетів та розповсюдження тонких поліетиленових пакетів, замість яких тепер потрібно пропонувати споживачеві набагато більш екологічні біологічні пакети. За порушення покладено великі штрафи. І якщо досі в Україні немає жорсткого контролю, то це лише справа часу.

Що не так із поліетиленовими пакетами і навіщо було введено ці заборони? Справа в тому, що шкода від пластику на чаші терезів переважила плюси від його використання. Сама по собі гігієнічна, герметична та зручна пластикова упаковка – великий винахід людства, що скоротило поширення інфекцій і продовжило термін придатності продуктів. То чому поліетилен вважається шкідливим?

Саме виробництво поліетилену анітрохи не шкодить природі та набагато безпечніше для навколишнього середовища, ніж, скажімо, виробництво паперових пакетів. Проблема в тому, що людство почало бездумно використовувати занадто багато дешевих пакетів і відправляти тонни пластикового сміття на звалище.

Вчені давно придумали, як утилізувати пакети, а виробники навчилися їх переробляти та робити з вторинної гранули нові пакети, пластикові меблі та побутові дрібниці. Але так Україні, як і більшості країн світу, не вдалося вирішити питання збору та сортування пластику, то для захисту довкілля вирішили запровадити обмеження

3. Управління виробничими процесами

Підприємства з виробництва поліетиленових пакетів самостійно обирають уже готові системи управління виробничими процесами або розробляють свої.

До стандартної MES зазвичай входить:

  1. Планування виробничого процесу.
  2. Управління операційними ризиками.
  3. Автоматизація інфраструктури та технологічних ліній.
  4. Управління процесами виробництва.
  5. Моніторинг технічного стану та ін.

Українські підприємства вже орієнтують свій бізнес на норми Євросоюзу, впроваджують європейську модель менеджменту та отримують сертифікат ISO 9001.

4. Як зробити замовлення на виготовлення

Де купити якісні пакети в Україні, які відповідають національним стандартам та нормам? Для замовлення пластикових або біологічних пакетів можна звернутися на завод МПАК. Підприємство випускає упаковку під кліпсування та зварювання, пакети майка, банан, петля з логотипом, мішки, рулонну плівку. Термін виготовлення замовлення складає 14-21 календарний день. Максимальний обсяг замовлення не обмежений, причому чим більше наклад – тим нижча ціна. Готове пакування доставляється у всі міста України. Ціна пакетів у виробника низька, а якість на найвищому рівні.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *