Розповідаємо, чим для агресора обернеться технічний дефолт за суверенним боргом

0
43

"Моральний дефолт" у Росії настав набагато раніше / Фото: Getty Images, Колаж: Сьогодні

Вперше за понад 100 років Росія оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті. Це досить символічна подія, однак у короткостроковій перспективі вона нічого не значить.

Про це розповів нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

За його словами, Росія вже давно була у важкому стані і дефолт був лише питанням часу. Однак сказати, що ця подія минеться Росії просто так — не можна.

Ракетний удар по Києву

ЗСУ у Херсоні? Що відомо

За що ми любимо Україну

Євробачення-2023: місце проведення

«Її відключають від зовнішніх ринків капіталів, блокується банківська система, падають всі рейтинги, інвестиції збігають з країни. І звісно ніхто не хоче мати справу з такою країною», – каже нардеп.

Особливість у тому, що «моральний дефолт» РФ мала ще з 24 лютого, а 27 червня це стало технічним номінально.

«По-друге, після настання події дефолту можуть виникнути «крос-дефолти»- коли інші кредитори попросять достроково виплатити гроші. А там декілька десятків мільярдів доларів», – розповідає Железняк.

Однак і тут є одне «але», за словами народного обранця, дуже наївно з боку інвесторів вимагати достроково повернути борг у країни, яка відкрито краде в українців пральні машинки.

«По-третє, чи означає це що у РФ закінчились гроші? Ні. Поки Захід купує у них нафту та газ, гроші у них поки є. Тому дефолт і «технічний» – гроші є, а ось зробити щось з ними не можуть нічого», – йдеться у пості.

Отже, у випадку РФ, дефолт наступив тому, що агресор не має змоги заплатити за своїми кредитами, а не тому, що не має грошей. Незважаючи на це, нинішню ситуацію можна вважати «фінальним акордом» економічної історії Росії і навіть найбільш ризикові інвестори підуть з ринку агресора.

Дефолти у Росії

У 1998 році уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за своїм внутрішнім боргом у розмірі 40 мільярдів доларів, тоді в країні бушувала потужна фінансова криза.

А от дефолт за зовнішнім боргом востаннє агресор терпів понад століття тому, коли більшовики відмовилися від боргового тягаря Російської імперії у 1918 році.

«Сьогодні» раніше писали, коли експерти прогнозували неминучий дефолт Росії і розповідали, як війна прискорила інфляцію в усьому світі.

Источник: www.segodnya.ua

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here