За арештовану ексначальницю Хмельницької МСЕК почали частинами вносити заставу

Крупу суд відправив під арешт 7 жовтня
Фото: Таня Крупа / Facebook (архів)

За арештовану колишню начальницю Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яку підозрюють у незаконному збагаченні, внесли 5 млн грн застави з визначеної судом суми 280 млн грн. Про це 30 листопада поінформувало видання “Главком”.

Про внесення коштів стало відомо під час розгляду судом клопотання прокурора про продовження арешту підозрюваної.

Видання пише, що 3 млн грн вніс як заставу син Крупи, колишній керівник підрозділу Пенсійного фонду у Хмельницькій області Олександр Крупа. Він пояснив, що це його особисті заощадження.

Ще 2 млн грн перерахувало “підприємство, учасником якого зазначається підозрювана”.

“Наразі члени сім’ї Тетяни Крупи і її родичі акумулюють усі можливі кошти, щоб хоч частково вносити заставу. Якщо говорити про розмір застави з огляду на активи та майновий стан, то визначення навіть 10 млн грн буде надзвичайно обтяжливим для нашої підзахисної і її сім’ї”, – цитує “Главком” адвокатку підозрюваної.

Захист Крупи наголосив, що майно і банківські рахунки сім’ї заарештованої теж було арештовано – ідеться про “приблизно 12” рішень про накладення арештів.

7 жовтня, коли Крупу заарештували, заставу було встановлено в розмірі 500 млн грн. Після того суд кілька разів переглядав суму застави, востаннє, 28 листопада, її зменшили до 280 млн грн.

Контекст

4 жовтня правоохоронці повідомили про обшуки за місцем служби й удома у Крупи та її близьких родичів. У її робочому кабінеті виявили $100 тис., а також низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із фіктивними діагнозами, заявили слідчі. Удома в посадовиці та її родичів працівники ДБР виявили $5,2 млн, €300 тис., понад 5 млн грн і цінні речі. Жінка намагалася позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з $500 тис. через вікно.

Обшуки проводили в межах кримінального провадження, відкритого за статтями про шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного у злочинний спосіб, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування неправдивої інформації й незаконне збагачення (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 Кримінального кодексу).

5 жовтня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання Крупи. Її повідомили про підозру в незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК). 7 жовтня суд заарештував її до початку грудня. Адвокатка Крупи Анжеліка Моісєєва назвала рішення суду про арешт “незаконним, необґрунтованим і непропорційним”, заявивши, що сума застави “є безпрецедентною й перевищує будь-які розумні межі”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *