У Вінниці заступниця начальника ТЦК била й душила військовозобов’язаного, їй оголосили підозру – ДБР

Посадовицю можуть відсторонити, зазначили у ДБР
Фото: dbr.gov.ua

Заступниці начальника Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ОМ ТЦК та СП) оголосили підозру в перевищенні службових повноважень через побиття військовозобов’язаного, поінформувало 27 березня Державне бюро розслідувань (ДБР).

“12 вересня 2024 року до центру прийшов чоловік, який отримав повістку. Він мав чинне бронювання, оскільки працював на підприємстві критичної інфраструктури. […] Його направили до заступниці керівника. Посадовиця була незадоволена його поведінкою й почала примушувати підписати анкету військовозобов’язаного й відмовитися від бронювання. Після того як чоловік не погодився на такі дії, вона вдарила його по голові, а потім почала душити”, – ідеться в повідомленні.

Слідство стверджує, що бив військовозобов’язаного й інший військовослужбовець, на той час підлеглий чиновниці, він завдав потерпілому щонайменше трьох ударів кулаками в обличчя й голову, а після побиття в чоловіка забрали телефон.

“Унаслідок нападу постраждалий отримав забій головного мозку, синці й садна. Він не підписав жодних документів і звернувся до ДБР. […] Слідчі вивчають можливі інші випадки застосування насильства з боку керівництва ОМ ТЦК та СП”, – підкреслили в ДБР.

Заступниці начальника та її тепер уже колишньому підлеглому оголосили підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 426-1 (вчинене в умовах воєнного стану групою осіб перевищення службових повноважень військовою службовою особою) Кримінального кодексу України.

У бюро наголосили, що розглядають питання щодо їх відсторонення від посад й обрання запобіжного заходу.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили до 9 травня 2025 року.

У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня. Він, зокрема, передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники й резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК та СП.

На тлі повідомлень про ймовірні порушення з боку працівників ТЦК та СП в українському парламенті наприкінці січня 2025 року зареєстрували законопроєкт №12442, який передбачає ув’язнення для представників ТЦК, а також військово-лікарських комісій за мобілізацію з порушенням. 19 лютого комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності підтримав документ, Рада 12 березня схвалила його за основу.

16 березня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що випадки насильства і зловживання владними повноваженнями з боку працівників ТЦК набули масового характеру.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *