У Полтавській області вночі стався землетрус

Епіцентр землетрусу був на глибині 10 км
Фото: depositphotos.com

У Полтавській області минулої ночі стався землетрус магнітудою 3,6. Про це повідомив Головний центр спеціального контролю.

Епіцентр землетрусу, зафіксованого о 2.22, був у Решетилівському районі, на захід від Полтави, на глибині 10 км.

“За класифікацією землетрусів відноситься до ледве відчутних. Коливання відчуваються тільки окремими людьми, які знаходяться у спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах”, – ідеться в повідомленні.

Сейсмологи зазначають, що схожі за силою землетруси на території Полтавської області реєстрували й раніше. Зокрема, останні з них – 23 липня, 8 червня, 26 травня й 14 січня 2023 року з магнітудами 2,6, 3,7, 3,5 та 2,7 відповідно.

Контекст

Як повідомляє “ВВС News Україна”, в Україні рідко фіксують землетруси, які могли б помітити люди.

Поштовхи на півдні Тернопільської, Хмельницької, Вінницької й у східній частині Одеської областей пов’язують із так званою зоною Вранча. Це сейсмічно активний регіон у Румунії – на стику Південних (румунських) та Східних (українських) Карпат у повіті Вранча.

Найчастіше і з більшою силою землетруси в Україні відбуваються на Закарпатті та у Криму, де епіцентр поштовхів зазвичай розташований у Чорному морі. Також виділяють Південно-Азовську сейсмоактивну зону, куди входять, зокрема, райони Донецької й Запорізької областей.

28 лютого зафіксували землетрус у районі острова Зміїний.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *