Магамедрасулова й Гусарова суд відправив під арешт на 60 днів без права внесення застави
Фото: depositphotos.com
22 липня суд відправив двох співробітників Національного антикорупційного бюро (НАБУ) під арешт на 60 днів без права внесення застави. Про це повідомила пресслужба СБУ.
Обох фігурантів затримали 21 липня у межах спільної спецоперації Служби безпеки України й Офісу генпрокурора “з нейтралізації впливу Кремля на НАБУ”, ідеться в релізі. Їх підозрюють у роботі на російські спецслужби й торгівлі з країною-агресором РФ.
СБУ поінформувала, що один із затриманих – керівник міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслан Магамедрасулов. За матеріалами справи, він нібито має контакти з представниками країни-агресора й допомагає своєму батькові-підприємцю вести незаконну торгівлю з Росією.
Інший підозрюваний – співробітник центрального апарату НАБУ, який працює в найелітнішому закритому підрозділі “Д-2” і, за даними слідства, шпигував для російської спецслужби. Його імені в дописі не вказують, але обставини справи свідчать, що йдеться про Віктора Гусарова, якого СБУ називала “кротом” ФСБ.
Про суд над ним детальніше розповіло “Суспільне”. За даними ЗМІ, Шевченківський суд Києва встановив, що Гусаров перебуватиме під вартою до 20 вересня або до кінця досудового розслідування. Клопотання адвоката про домашній арешт суд відхилив. Натомість ухвалив рішення надати медика Гусарову, щоб той міг пройти медичне обстеження, повідомила кореспондентка ЗМІ, яка була на засіданні.
Підозрюваний під час засідання заявив про свою готовність співпрацювати з правоохоронними органами, надати доступ до свого телефона і пройти поліграф. Під час допиту свідка – керівника Віктора Гусарова у НАБУ – суд закрив засідання, написало “Суспільне”.
У НАБУ пообіцяли сприяти в розслідуванні щодо свого співробітника Гусарова, водночас наголосивши, що “ця ситуація не є приводом для знищення антикорупційної інфраструктури”. Директор НАБУ Семен Кривонос під час брифінгу заявив, що попросить надати доступ до матеріалів кримінального провадження з відповідними доказами проти Гусарова. За його словами, якщо факти проти нього підтвердяться – НАБУ ухвалить відповідні рішення, пише “РБК-Україна”.
“Ми за самоочищення системи. Але, я ще раз підкреслюю, це ж не привід знищувати антикорупційну інфраструктуру”, – наголосив Кривонос, зазначивши, що зрадників раніше викривали в інших правоохоронних органах і серед високопосадовців.
Окрім Магамедрасулова й Гусарова, заочну підозру дістав чинний народний депутат від нині забороненої в Україні партії ОПЗЖ Федір Христенко, зазначила пресслужба СБУ. За даними правоохоронців, цей парламентар “був топовим агентом Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ (резидентом) і відповідав за посилення російського впливу на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ)”.
Фігуранти дістали підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яку оброблюють в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігають на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
- ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).
“Зловмисникам загрожує від 12 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна”, – додали у СБУ.
Контекст
Уранці 21 липня СБУ й Офіс генпрокурора провели слідчі дії щодо “нейтралізації російського впливу” на Національне антикорупційне бюро України. Обшуки провели в детективів у різних регіонах України. Частині з них інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з країною-агресором, корупційні дії.
Загалом цього дня СБУ, ДБР і ОГП провели понад 70 обшуків у співробітників НАБУ.
Джерело: gordonua.com