Суд скасував рішення про поновлення у Верховному Суді судді Львова, у якого ЗМІ виявили російський паспорт

З Верховного Суду Львова звільнили у 2022 році
Фото: Bogdan Lvov / Fаcebook

12 червня Шостий апеляційний адміністративний суд у Києві не підтвердив ухвалене Київським окружним адмінсудом рішення скасувати звільнення судді Верховного Суду Богдана Львова. Про це повідомляє “Суспільне”.

Апеляцію на ухвалене у січні рішення першої інстанції, згідно з яким було скасовано наказ ексголови Верховного Суду від 4 жовтня 2022 року про звільнення Львова (він очолював Касаційний господарський суд у складі ВС), подавав Верховний Суд.

У засіданні була тривала перерва для проведення дослідження відеодоказу – інтерв’ю програми “Радіо Свобода” “Схеми”, в якому Львов говорить, що в нього була частка у квартирі в Москві. Журналіст також надавав пояснення Службі безпеки України, звідки в нього скан-копія документа про нерухомість, у якому згадують “громадянина Російської Федерації Богдана Львова”.

“Суспільне” зазначає, що представник СБУ в суді заявив, що “немає підстав не довіряти цій копії”, а Національне антикорупційне бюро України підтверджує, що Львов перебував у Москві в ті дати, коли переоформлював квартиру й отримав російський паспорт.

Львов стверджує, що такого договору не підписував.

Прохання скасувати поновлення Львова на посаді підтримали й у СБУ.

Контекст

У розслідуванні “Схем”, опублікованому 15 вересня 2022 року, стверджували, що Львов має не лише українське громадянство, а й російське. Журналісти зазначили, що 2017 року, коли Львов брав участь у конкурсі на посаду судді, він зазначив в анкеті, що громадянства іншої країни в нього немає, але це не відповідає дійсності.

Також журналісти “Схем” виявили двокімнатну квартиру на Ленінградському шосе в Москві, якою володіють порівну, як стверджують, теща українського судді та його дружина Інна Львова. Суддя також мав частку в цій квартирі, але передав її у власність дружині за договором дарування, укладеним 2012 року.

16 вересня Верховний Суд обмежив Львову доступ до державної таємниці, а 26 вересня СБУ позбавила його допуску до неї.

Сам Львов 26 вересня заявив, що один із документів у розслідуванні проєкту “Радіо Свобода” “Схеми” є фальшивим. Проте 3 жовтня СБУ підтвердила наявність у судді російського паспорта.

Верховний Суд 3 жовтня провів засідання щодо Львова, але не зміг його звільнити – забракло одного голосу. 5 жовтня ексголова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Львова зі штату КГС ВС. Князєв перебуває під слідством у справі про хабар у розмірі $2,7 млн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *