Представників МАГАТЕ не допускають до важливих для ядерної безпеки ділянок ЗАЕС – Гроссі

Чергова група фахівців МАГАТЕ прибула на ЗАЕС у травні
Фото: ЕРА

Експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які перебувають на захопленій країною-агресором Росією Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі, не допускають до ділянок, котрі є важливими з погляду безпеки АЕС. Про це гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив у Відні на засіданні керівників агентства, процитував його 3 червня сайт МАГАТЕ.

“Із квітня всі шість реакторних блоків – у режимі холодного зупину. Це рекомендувало агентство протягом деякого часу, оскільки це підвищує загальну безпеку об’єкта. Місія МАГАТЕ з підтримки і сприяння Запоріжжю не дістає доступу до деяких ділянок, які мають значення для ядерної безпеки й фізичної безпеки Запорізької АЕС”, – сказав Гроссі.

За його словами, на ЗАЕС також немає можливості відкрито обговорювати питання безпеки з так званими співробітниками станції, “і це заважає агентству проводити неупереджене і стійке оцінювання ситуації”.

У стенограмі промови Гроссі знову немає згадки, що загроза безпеці на ЗАЕС пов’язана з діями російських окупантів, які утримують станцію.

Контекст

ЗАЕС опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року й відтоді працює під їхнім контролем. Станцію кілька разів повністю від’єднували від мережі.

Україна наполягає на виведенні російських окупантів зі станції. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що поки на ЗАЕС перебувають російські солдати, “світ залишається на межі радіаційної катастрофи”.

У січні 2024 року в МАГАТЕ повідомляли, що росіяни знову замінували периметр Запорізької АЕС.

Згідно з інформацією МАГАТЕ, з 1 лютого російське окупаційне керівництво ЗАЕС заборонило доступ до станції працівникам, які не набули громадянства РФ і не уклали договору з “Росатомом”.

12 квітня ЗМІ написали, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін повідомив Гроссі про план перезапустити ЗАЕС, що значно підвищує ризик інциденту на найбільшій АЕС Європи.

Нова група фахівців МАГАТЕ розпочала роботу на ЗАЕС 16 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *