НАБУ оголосило в розшук екснардепа Демчака

Демчаку оголосили підозру влітку 2023 року
Фото: Закрытые заседания Финансового клуба / Facebook

Колишнього народного депутата України Руслана Демчака розшукує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Інформація про це з’явилася на сайті бюро 17 квітня.

У НАБУ зазначили, що розшукують Демчака як підозрюваного у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Іншої інформації про розшукуваного бюро не вказало.

8 серпня 2023 року Офіс генерального прокурора України інформував, що повідомив про підозру учасників схеми, які легалізували понад 1 млрд грн від махінацій на фондовій біржі. Серед підозрюваних опинився і Демчак, писали ЗМІ.

У МВС тоді зазначили, що підозрювані легалізували злочинні доходи від маніпуляцій із купівлею-продажем облігацій внутрішньої державної позики України. Це давало змогу дістати виплату інвестиційного прибутку, який не підлягає оподаткуванню. Незаконні прибутки фігуранти отримували через підконтрольний банк. За даними слідства, екснардеп у схемі отримав 20 млн грн незаконного прибутку.

Контекст

Демчак був нардепом VIII скликання, обіймав посаду заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики й банківської діяльності.

До приходу в політику він мав свій бізнес з освоєння фондового ринку, зокрема створив фондову компанію “Ініціатива”, яка стала засновницею майбутньої корпорації UBG (національний багатопрофільний холдинг).

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *