Медбрат із лікарні, де помер мобілізований угорець, розповів, чи були сліди побоїв на його тілі

За словами медбрата, він бачив Шебештеня на вулиці, коли той, за чутками, був у комі
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

На тілі угорця із Закарпаття Йосипа Шебештеня, який помер нібито від дій працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки, не було слідів насильства. Про це розповів медбрат Золтан Ражо в інтерв’ю Euronews, яке опублікували 20 липня.

Ражо також є етнічним угорцем і родом із Закарпаття. Він провів 27 місяців на фронті і служив із тепер уже послом України в Угорщині Федором Шандором.

За словами Ражо, він бачив Шебештеня на вулиці, коли той, за чутками, перебував у комі, а згодом зустрів його у психіатричній лікарні. Угорця перевели туди після того, як він проявив тривожний розлад і почав безладно говорити.

Медбрат розповів, що працював у четвертій палаті, коли Шебештень помер у другій. Він поцікавився у своїх колег, що сталося. Вони розповіли йому, що без будь-яких серйозних ознак його серце зупинилося й він упав у ванній. За словами колеги Ражо, у нозі Шебештеня виник тромб, який потрапив у серцеву артерію і призвів до його смерті.

Також дехто з медиків підтвердив, що зустрічав Шебештеня у двох різних палатах і не бачив слідів побоїв, хоча його тіло оглядали кілька разів.

Контекст

Угорська влада стверджує, що Шебештеня нібито залізним прутом побили військовослужбовці ТЦК, а потім “заштовхали в мікроавтобус і відвезли до призовного пункту”. У МЗС Угорщини заявили, що чоловік помер від травм. У міністерство через це викликали посла України в Будапешті Федора Шандора.

У командуванні Сухопутних військ ЗСУ відповіли, що Шебештеня законно мобілізували 14 червня. Його спрямували до однієї з військових частин для проходження підготовки, але 18 червня він самовільно її залишив. 24 червня Шебештень звернувся до лікарні в Береговому Закарпатської області, де йому встановили діагноз “гостра реакція на стрес” і госпіталізували. 6 липня чоловік помер. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, причиною смерті стала тромбоемболія легеневої артерії, а ознак тілесних ушкоджень, що свідчать про насильство, не виявили. У командуванні “категорично відкинули” припущення про примусову мобілізацію й жорстоке поводження з боку ТЦК.

Два тижні підряд угорська влада фактично щодня коментувала те, що сталося із Шебештенем. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто дорікав європейським лідерам, що вони нібито “відвертають голову від цієї ситуації”. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вимагав від ЄС запровадити санкції проти українських чиновників через смерть Шебештеня. В українському МЗС назвали заяви уряду Угорщини “маніпулятивними”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *