Плетенчук також розповів про рух Керченською протокою цивільних суден РФ і відсутність у Чорному та Азовському морях військових кораблів країни-агресора
Фото: ЕРА (ілюстративне)
Мазут із затонулих російських танкерів “Волгонефть 212” і “Волгонефть 239” може дістатися української акваторії. Про це 9 січня в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, відео опублікував канал “1+1”.
“Течія влаштована таким чином, що, на жаль, імовірніше за все, може (мазут. – “ГОРДОН”) дістатися навіть до нашого одеського й миколаївського узбережжя. Є така вірогідність”, – зазначив він.
Окремо Плетенчук висловився і щодо інших, невійськових кораблів країни-агресора РФ, які продовжують рух Керченською протокою.
“Цивільне судноплавство здійснюється, на жаль. Продовжують проходити вони (кораблі РФ. – “ГОРДОН”) Керченську протоку, незважаючи на те, що вона офіційно Україною закрита. Проте ми, звісно, не впливаємо на цивільне судноплавство в сенсі впливу саме вогневого, тому що Україна – цивілізована країна. І, відповідно, так, вони продовжують перевантаження. Насправді в них вибір невеликий. Вони чудово розуміють, що, не маючи експорту нафти й не отримуючи відповідних надходжень, їм ще складніше буде цю війну вести. Тому на першому місці, звісно, стоїть це, а вже на другому – інтереси місцевого населення, екології”, – підкреслив Плетенчук.
Речник ВМС наголосив на негативному впливі витоку мазуту з російських суден у море на довкілля. Посилаючись на заяви екологів, він зазначив, що навіть відмиті від мастила птахи “у 90% випадків усе одно гинуть”.
Контекст
15 грудня 2024 року через шторм у Керченській протоці біля тимчасово окупованого країною-агресором РФ Криму зазнало аварії два російські танкери – “Волгонефть 212” і “Волгонефть 239”.
Пабліки писали, що обидва судна, завантажені мазутом, розкололися. Частина нафтопродуктів вилилася в море. За даними пропагандистського агентства ТАСС, загалом судна перевозили майже 9 тис. тонн мазуту.
У “Greenpeace Україна” попередили, що негативні наслідки аварії для екології можуть відчуватися роками.
5 січня 2025 року російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів “Дельфа” повідомив, що після аварії танкерів РФ і розливу мазуту в Керченській протоці на узбережжі Чорного моря виявили понад 30 загиблих дельфінів.
Джерело: gordonua.com