Кривий Ріг охопив дим через позаштатну ситуацію на коксохімічному заводі

Уранці в повітрі зафіксували незначне зростання вмісту деяких забруднюючих речовин
Фото: СВОЇ | Кривий Ріг / Telegram

Через вимкнення електропостачання на підприємстві “АрселорМіттал Кривий Ріг” 23 червня виникла “позаштатна ситуація”, унаслідок чого над Криворізьким районом здійнявся дим. Про це повідомив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко в Telegram.

“Сьогодні зранку в місті Кривий Ріг на ПрАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” сталася позаштатна ситуація, пов’язана з відключенням виробничих потужностей від зовнішнього електропостачання. Керівництвом промислового підприємства докладено всіх зусиль для якнайшвидшого виправлення ситуації та уникнення наслідків для екологічної ситуації у Криворізькому районі”, – ідеться в повідомленні.

Ситниченко додав, що бачити й відчувати запах диму можуть жителі Криворізької, Гречаноподівської й низки інших громад. За його словами, ситуація – контрольована.

Як повідомило Суспільне, посилаючись на пресслужбу заводу, працівники виробництва вимушені були вдатися до низки кризових технологічних дій “для збереження виробничого обладнання зокрема коксохімічного виробництва й забезпечення безпеки працівників”.

Утім управління екології виконкому міськради повідомило у Facebook, що вранці зафіксували в повітрі незначне зростання вмісту деяких забруднюючих речовин.

“Зокрема пилу ТЧ 2,5 і ТЧ10, озону. Станом на 11.30 концентрації всіх забруднюючих речовин знаходяться в межах нормативних значень”, – заявили екологи.

Там також нагадали, що в таких випадках рекомендують уникати активної фізичної діяльності, обмежити тривале перебування на вулиці, збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день.

Місцеві Telegram-канали, зокрема “Труха Кривой Рог” поширили відео, на яких видно чорну хмару.

Telegram-канал “Свої Кривий Ріг” зазначив, що спочатку підписники помітили хмару “на Соцмісті, а згодом у Довгинцівському районі”.

Контекст

Публічне акціонерне товариство “АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільше підприємство з повним металургійним циклом, яке включає коксохімічне виробництво, гірничодобувне виробництво (відкрите розроблення та підземне видобування руди) і металургійне виробництво, у складі якого діють аглодоменний, сталеплавильний і прокатний департаменти.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *