“Кілька разів на день підвозили боєприпаси”. ЗМІ пишуть, що у Повітряних силах ЗСУ впевнені, що на борту Іл-76, який розбився в РФ, полонених не було

Іл-76 регулярно, за даними ЗМІ, доправляв окупантам боєприпаси
Фото: Минобороны России / Telegram

У транспортному літаку Іл-76, який розбився 24 січня у Бєлгородській області країни-агресора Росії, навряд чи були полонені українці, як стверджують у РФ. Про це заявили джерела NV у Повітряних силах Збройних сил України.

“Кілька разів на день цим літаком Іл-76 підвозять боєприпаси на фронт. Це їхній перевірений маршрут, яким вони щонайменше тричі на день підвозять не тільки боєприпаси, а й [ракети для зенітних ракетних комплексів] С-300. Ми впевнені, що полонених там не було”, – цитує видання свого співрозмовника.

Раніше сьогодні “Українська правда” з посиланням на свої джерела повідомила, що Іл-76 перевозив ракети до комплексів С-300, якими росіяни обстрілюють Харківську область.

Контекст

24 січня літак Іл-76 упав у Корочанському районі Бєлгородської області. Російські Telegram-канали писали, що на борту було 63 людини.

Російські пропагандистські ресурси заявили, що Іл-76 нібито перевозив українських військовополонених. Зокрема, таке твердження поширило ТАСС із посиланням на міноборони країни-агресора. Окупанти стверджували, що на його борту “перебували 65 полонених військовослужбовців ЗСУ, яких перевозили до Бєлгородської області для обміну, шестеро членів екіпажу літака і троє супроводжувачів”.

Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими заявив, що українська сторона зараз збирає інформацію щодо цього інциденту.

Представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що 24 січня мали провести обмін полоненими між Росією та Україною, але “запланований обмін зараз не відбувається”. За його словами, озвучену російською стороною інформацію про те, що військовополонені могли перебувати в Іл-76, який упав, перевіряють.

Пізніше в ГУР зазначили, що обміну полоненими, який планували на 24 січня, не відбулося.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *