Жеваго оголосили нову підозру у виведенні коштів банку “Фінанси та кредит” – ДБР

В ДБР Жеваго називають олігархом
Фото: zhevago.info

Колишньому народному депутату України, мільярдеру Костянтину Жеваго оголосили нову підозру в розтраті грошей у справі банку “Фінанси та кредит”. Про це 9 травня проінформувало Державне бюро розслідувань (ДБР).

Підозри також дістали колишній голова правління банку і два його заступники.

“Встановлено, що Жеваго у травні 2007 року – жовтні 2010 року сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ “Банк “Фінанси та кредит” та інші наближені до нього особи. Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит […] в порушення правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії олігарха”, – ідеться в повідомленні.

За даними ДБР, “заради приховування незаконного походження грошей учасники схеми у 2010–2015 роках уклали кредитний договір і понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією і банком”. Ці додаткові угоди “систематично й безпідставно дозволяли збільшувати кредитний ліміт, який було видано банком на підконтрольну олігарху компанію без будь-якої ліквідної застави”.

“Таким чином учасники групи вивели з банку 519 млн грн, які надалі були легалізовані учасниками схеми. Загальні збитки АТ “Банк “Фінанси та кредит” унаслідок кредитування компанії Жеваго склали 1,4 млрд грн”, – заявили в бюро.

Отже, Жеваго підозрюють у створенні й керівництві злочинною організацією, привласненні й розтраті майна, легалізації майна, одержаного у злочинний спосіб в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

Інших трьох фігурантів справи підозрюють в участі у злочинній організації, привласненні й розтраті майна в особливо великому розмірі у складі злочинної організації (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).

Контекст

Статки акціонера Ferrexpo Костянтина Жеваго (2410-те місце у глобальному рейтингу мільярдерів Forbes 2024 року) становлять $1,2 млрд.

У липні 2021 року правоохоронці оголосили Жеваго в міжнародний розшук. 27 вересня 2022-го його заочно повідомили про підозру в розтраті й відмиванні грошей. 1 жовтня Шевченківський райсуд Києва задовольнив позов Національного банку України про стягнення із Жеваго 1,539 млрд грн задля погашення заборгованості банку за надані раніше кредити рефінансування.

27 грудня 2022 року стало відомо про затримання Жеваго в одному з готелів Куршевелю. 28 грудня суд французького міста Шамбері обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, 5 січня 2023 року суд погодився випустити Жеваго під заставу в сумі €1 млн за умови, що він здасть паспорти і буде реєструватися в поліції тричі на тиждень. 30 березня слідча палата Апеляційного суду міста Шамбері відмовила українській стороні в екстрадиції Жеваго. Остаточна відмова в екстрадиції датована 10 листопада.

Як вказали в Держбюро, прокурор Франції планував подання апеляційної скарги на вказане рішення, водночас Жеваго тоді продовжили дію строку раніше обраного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

ДБР зазначає, що на активи Жеваго в Україні накладено арешт.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *