Глазьєв заявив, що Союзній державі потрібні “творці”
Фото: EPA
Країна-агресор Росія й Білорусь планують створити свою версію штучного інтелекту, засновану на “традиційних цінностях”. Про це 11 липня повідомило БЕЛТА з посиланням на держсекретаря Союзної держави Сергія Глазьєва.
За його словами, молодь зараз користується американськими й китайськими чатами ШІ, але в них нібито багато маніпуляцій.
“Останні приклади глибокого тестування ШІ західного типу продемонстрували, що один зі знаменитих чатів вдався в расизм, нацизм і прославлення фашизму. Тож треба дуже обережно ставитися до того, які цінності закладають всередину ШІ, це не відразу видно”, – заявив Глазьєв.
Він, певно, мав на увазі чат-бот штучного інтелекту Grok від американського мільярдера Ілона Маска, який, за даними ЗМІ, поширив антисемітську риторику.
“Напевно, нам потрібно виховувати творців. А щоб творити, люди мають розуміти сенс, заради чого вони живуть”, – додав Глазьєв.
Контекст
Росія й Білорусь понад 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави для зміцнення економічних зв’язків між Москвою й Мінськом до рівня Євросоюзу чи навіть федеративних держав, зазначали російські ЗМІ. Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, “навіть братської Росії”, і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.
2021 року Лукашенко і президент країни-агресора Росії Володимир Путін підписали 28 програм щодо посилення інтеграції між Росією й Білоруссю.
25 жовтня 2024 року Лукашенко заявив, що в Росії “декому не йметься у високих колах” включити Білорусь до складу РФ, але він нібито проти того, щоб країну позбавляли незалежності.
Джерело: gordonua.com