Тищенко прикривався ТСК, якої не існує, пише “Чесно”
Фото: nikolaytyshchenko / Instagram
Народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ у межах роботи тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, яка ще у травні 2023 року припинила існування. Про це повідомив рух “Чесно” 1 липня.
У жовтні 2022 року Тищенко ініціював створення ТСК “Нацресурс”, яка, згідно з документами, мала розслідувати ймовірні факти неефективної діяльності Держагентств лісових та водних ресурсів і Держекоінспекції. У межах цієї ТСК депутат звітував, як проводить виїзні засідання, перевіряє лісгоспи та розслідує незаконне вирубування лісів. Окрім того, він виготовив спеціальну уніформу для своєї ТСК, схожу на ту, яку носять силовики, ідеться у публікації.
На початку травня 2023 року Верховна Рада не затвердила проміжного звіту лісової комісії, тож вона припинила свою діяльність. Але й після цього Тищенко й далі їздив із перевірками до різних установ нібито в межах роботи ТСК, про що активно інформував у своїх соцмережах, зазначили у “Чесно”.
Члени ТСК, показавши посвідчення нардепа, за дорученням комісії, можуть безперешкодно заходити до будь-яких установ незалежно від їхньої форми власності та режиму секретності. Але Тищенко робив це вже не перебуваючи офіційно членом жодної комісії, ідеться у публікації.
Зокрема, у липні минулого року нардеп повідомив, що разом із Нацполіцією викрив ботоферму в одному з київських офісів. Тищенко стверджував, що цю інформацію він дізнався зі звернень громадян у ТСК “Нацресурс”. Окрім того, він регулярно писав про “викриття” колцентрів і ботоферм у різних містах України, а також про перевірки об’єктів інфраструктури в межах роботи вже недійсної ТСК, повідомляють у статті.
Контекст
За час каденції народного депутата Тищенко потрапив у кілька скандалів. У вересні 2019 року нардеп відмовився називати журналістці ім’я міністра охорони здоров’я. “А хто ви така, щоб мене перевіряти? Ну хто ви? Мій батько? Чи дружина? Хто ви, щоб перевіряти?” – сказав Тищенко. У жовтні депутат порівняв Україну з насосом, пояснюючи суть “формули Штайнмаєра”.
У квітні 2020-го Тищенко обмовився й назвав “святом” Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу 26 квітня.
У травні 2021 року Тищенко влаштував вечірку на честь дня народження своєї дружини в розпал карантину. Після цього скандалу, за словами самого нардепа, президент Володимир Зеленський сказав йому: “Працюй, Колю. Краще за всіх працюй”. Фракція тоді винесла догану Тищенку.
У вересні 2021 року Тищенко перервав виступ у Верховній Раді позафракційного депутата Гео Лероса, який виступав із вимогою створити слідчу комісію у “справі вагнерівців”. Тищенко підійшов до трибуни, відсунув мікрофон, потім схопив Лероса й силою відтягнув від трибуни.
Після його виїзду в Таїланд у січні 2023 року Тищенка звільнили з посади заступника голови фракції “Слуга народу” в парламенті, виключили із фракції й партії. Сам Тищенко пояснив поїздку до Таїланду “титанічною” роботою в азійському регіоні.
20 червня 2024 року в центрі Дніпра стався конфлікт між ексбійцем спецпідрозділу ГУР Міноборони України Kraken і невідомими в камуфляжі й балаклавах. За даними поліції, чоловіку завдали тілесних ушкоджень і незаконно утримували його. Telegram-канали стверджували, що люди в камуфляжі – охорона Тищенка. Сам нардеп назвав інцидент провокацією і сказав, що в нього немає охорони.
Уранці 25 червня Офіс генпрокурора України повідомив Тищенка про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі). Того самого дня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Джерело: gordonua.com