Угорщина зводить кам’яний бар’єр на Дунаї: вода для АЕС “Пакш” під загрозою
З огляду на критично низький рівень води в річці Дунай, угорський уряд ініціював масштабні заходи, спрямовані на гарантування безперебійного охолодження для атомної електростанції “Пакш”. Передбачено будівництво кам’яного водозабору та підготовку до затоплення двох барж.

Фото: Szajki Bálint / 24.hu
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр у середу повідомив про ці заходи, підкресливши екстреність ситуації, пов’язаної з низьким рівнем води в Дунаї. Як повідомляє УНН, для забезпечення необхідного охолодження АЕС “Пакш” було прийнято рішення про будівництво кам’яного бар’єру та розглядається можливість затоплення двох барж.
Ключові деталі надзвичайної ситуації
“Ситуація біля АЕС “Пакш” вимагає негайних дій. Ми дали розпорядження про термінове зведення дамби на Дунаї, для чого буде використано близько 150 тисяч кубічних метрів каменю. Одночасно підготовлено план щодо можливого затоплення двох барж довжиною 80 метрів”, – написав пан Мадяр у соціальних мережах.
За його словами, інженерні роботи вже стартували.
“До процесу залучені найкращі вітчизняні інженери, фахівці з гідрології та енергетики. Міністерство національної оборони надало 100 військовослужбовців для допомоги у будівництві. Ми наказали організувати цілодобовий робочий режим”, – додав прем’єр-міністр.
Порада від АіФ UA:
Ця новина демонструє, як критичні природні явища можуть впливати на функціонування ключових інфраструктурних об’єктів, таких як АЕС. Вжиті Угорщиною заходи підкреслюють важливість проактивного планування та мобілізації ресурсів для забезпечення енергетичної безпеки в умовах кліматичних змін. Для українських читачів це нагадування про необхідність уважно стежити за станом водних ресурсів та їх потенційним впливом на енергетичну систему країни, особливо в літній період.