Фото — twitter.com/airplusnews
Внаслідок поновлення бойових дій в Судані після чергової спроби державного перевороту в країні, в аеропорту Хартума спалахнув літак української авіакомпанії SkyUp Boeing 737.
Джерело: Avianews.com
Що відомо про загоряння українського літака в Хартумі
Зазначається, що столичний аеропорт в Хартумі захопили спецпризначенці сил швидкого реагування, які протистоять військовим чинної урядової армії.
Представники авіакомпанії SkyUp повідомляють, що спрацював радіобуй на одному з двох літаків компанії, що перебувають у Хартумі.
Зазначається, що наразі неможливо оцінити стан літака та ймовірні пошкодження. 36 співробітників, що перебувають у країні, наразі знаходяться у відносно безпечному місці, з ними є зв’язок.
Наше головне завдання зараз — організувати безпечні умови перебування співробітників та допомогти їм якнайшвидше залишити країну. Ми займаємось цим разом із Посольством України в Єгипті, Почесним Консульством України в Судані, МЗС України та іншими державними структурами, — повідомили представники компанії.
Літаки SkyUp Airlines перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Египет), Ер-ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).
[ Urgent ] Confirmation visuelle d’au minimum deux avions en feu à l’aéroport de Khartoum.
▫️A330–300 de Saudia (les passagers avaient déjà embarqués, ils ont été évacués par les toboggans)
▫️B737-800 de SkyUp Airlines https://t.co/SNWyEnyT1J pic.twitter.com/0T2Isd75w3
— air plus news (@airplusnews) April 15, 2023
У зв‘язку із загостренням безпекової ситуації в столиці Республіки Судан Хартумі громадянам України рекомендується утриматися від поїздок до цієї країни.
В МЗС України закликали громадян відмовитись від поїздок до Судану.
Водночас українцям, які вже знаходяться в країні МЗС радить залишатись в місцях свого проживання та уникати відвідання районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу.
МЗС також закликало українців, що наразі проживають в Судані повідомити свої дані посольству України в Єгипті: за номером +20 100 00 396 48 або на пошту: [email protected], чи почесному консульству України в Хартумі: за номером +249 91 230 2520.
Крім того, для отримання допомоги у разі загрози життю або здоров‘ю, виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, українцям слід звертатися за вищевказаними контактами або на “гарячу лінію” МЗС України: +380442381588 або на пошту: [email protected].
Що відбувається в Судані
15 квітня в столиці Судану Хартумі та деяких інших місцях спалахнули бойові дії між силами швидкого реагування та підрозділами регулярної армїі.
За попередньою інформацією, бої почалися близько 9:30 ранку за місцевим часом в суботу. Звуки перестрілки було чутно в столичних районах Еркевіт і Спортивне містечко, а також біля аеропорту, в околицях Генштабу суданської армії і біля резиденції “лідера Суверенної ради” генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхана.
За інформацією різних видань, сторони конфлікту використовують важке озброєння. Над столицею країни підіймається густий дим.
Крім того, повідомляється про сутички в містах Умдурман, Бахрі і Мараві.
Журналіст Reuters бачив гармати і бронетехніку, розгорнуті на вулицях, і чув звуки пострілів з важкого озброєння поблизу штаб-квартир як армії, так і сил швидкого реагування.
За інформацією The Africa Report, силам швидкого реагування допомагають найманці ЧВК “Вагнера” у третій спробі державного перевороту за останні 10 років.
Вони мають спільне підприємство Meroe Gold з видобутку корисних копалин, зокрема золота. Їх співпраця допомогла збільшити запаси золота Центробанку Росії, які були необхідні для витрат на вторгнення в Україну.
Через запланований перехід до цивільного правління сили швидкого реагування повинні були бути інтегровані до складу Збройних сил країни.
Водночас генерали ніяк не могли домовитись про те, в які саме терміни це повинно відбутись. Їх суперечка переросла у збройну боротьбу.
Армія, зі свого боку, підпорядковується військовому уряду на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом, а сили швидкого реагування — віцепрезиденту, генералу Мохамеду Хамдану Дагало.