В Естонії заарештували російського професора за підозрою у шпигунстві на користь Москви

Read in English

Естонська служба внутрішньої безпеки затримала в Тарту російського вченого, якого підозрюють у шпигунстві, спрямованому проти Естонії на користь Росії. ЗМІ повідомляють, що це В’ячеслав Морозов, який працював професором міжнародної політичної теорії в Тартуському університеті з 2010 року. Служба внутрішньої безпеки Естонії затримала професора третього січня, але оприлюднила заяву про розслідування лише зараз.  

В Естонії заарештували російського професора за підозрою у шпигунстві на користь Москви

Розвідувальний інтерес агресора до Естонії залишається значним. Цей нещодавній випадок слідує за кількома десятками інших і ілюструє прагнення російських спецслужб проникнути в різні сфери життя в Естонії, в тому числі в наукові кола, — сказала директор Служби Марго Поллосон.

Крістіна Тиніссон, керівник Інституту політичних досліджень імені Йохана Скитте при Тартуському університеті, де донедавна працював Морозов, написала випускникам, що російський професор був звільнений після затримання.  

У нас не було підстав ставити під сумнів попередню роботу В'ячеслава Морозова, але в світлі нових знань важливо критично переглянути її, — додала вона в листі. 

POLITICO зазначає, що естонська влада вже ловила місцевих жителів, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії, але це перший випадок, коли подібні звинувачення висуваються «російському вченому у вигнанні». 

Що відомо про професора

51-річний Морозов — політолог, кандидат історичних наук, добре відомий у наукових та опозиційних колах Росії. Його основні наукові інтереси — теорія, критика постколоніалізму, ідеологія і дискурси в Росії, а також відносини між ЄС і Росією. Він часто з'являвся в російських ЗМІ, коментуючи війну в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *