Російські військові скаржилися, що дроном можна керувати лише на відкритому повітрі, через що вони постійно під прицілом ЗСУ. Тепер дроном можна керувати з укриття.
Як росіяни змінили дрон
Розробники повідомили, що модифікованим дроном можна керувати з укриття. Для цього потрібно помістити ретранслятори відео та управління зі спрямованою антеною на височину.
Ми продовжували вести роботу над покращенням "Привіт-82", отримуючи відгуки та рекомендації під час бойового застосування апарату в зоні спецоперації. Поступово було створено нову модифікацію апарату – "Привіт-82М1", – повідомили у конструкторському бюро.
Нова наземна станція дозволяє керувати дроном з підвалу або бліндажу, помістивши ретранслятори відео та управління з спрямованою антеною на височину. Безпека розрахунку – це наш пріоритет, – заявили в конструкторському бюро.
До слова, дальність польоту апарату дрона – до 30 кілометрів, максимальна швидкість 140 км/год. Безпілотник може підняти у повітря до 5,5 кілограма корисного навантаження.
Число "82" у назві безпілотника означає калібр міни, що є його штатним озброєнням.
У РФ намагаються зробити свої дрони більше непомітними
Як зазначає речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, армія РФ й раніше удосконалювала ті БПЛА, які отримала від Ірану, а також ті, які виготовляються безпосередньо на території країни-агресорки, використовуючи там композитні матеріали для світловідбиваючої поверхні.
Зараз ми бачимо, що використали карбономатеріал. Карбон, який є поглинаючим матеріалом для радіолокаційного сигналу, і чорний колір – зрозуміло, чому. Це ускладнить роботу протиповітряної оборони, а саме візуальну прив'язку до цілі мобільних вогневих груп, – пояснив Юрій Ігнат.