Росія розгортає таємні аеродроми для дронів: чи загрожує це Європі?
Журналісти видання The Telegraph встановили щонайменше 10 нових секретних об’єктів на території росії, призначених для запуску ударних безпілотників. Ці бази розташовані неподалік від українського та білоруського кордонів. Новітні далекобійні дрони типу “Герань”, що можуть бути запущені з цих летовищ, потенційно здатні досягати Варшави, створюючи нові виклики для країн-членів НАТО.

росія активно нарощує свою інфраструктуру для запуску ударних безпілотників великої дальності. Як свідчить розслідування британського видання The Telegraph, щонайменше 10 нових секретних об’єктів розміщені поблизу кордонів з Україною та білоруссю. Деякі з цих об’єктів вже задіяні для здійснення атак по українській території. Про це повідомляє УНН.
Деталі розслідування
Аналізуючи супутникові знімки та витоки документації, журналісти виявили понад 59 нових пускових установок. Приблизно 20 із них мають подовжену конструкцію, що може вказувати на підготовку до запуску найновіших моделей дронів із розширеною дальністю польоту.
Будівництво нових баз відбувається як на базі колишніх військових об’єктів та аеродромів, так і у сільській місцевості. Зазначається, що на окремих об’єктах є можливість одночасного зберігання понад тисячі одиниць безпілотників.
Нові “Герані” несуть потенційну загрозу для країн НАТО
росія вдосконалює свої ударні безпілотники, зокрема, розробляє реактивні версії, здатні долати дистанцію майже у 1000 кілометрів. Згідно з даними видання, моделі “Герань-4” та “Герань-5” можуть нести до 90 кілограмів бойового навантаження. Їхня швидкість значно ускладнює процес перехоплення силами протиповітряної оборони.
Сім з десяти баз, виявлених The Telegraph, вже використовувалися для атак на Київ. Нова військова інфраструктура створює реальну загрозу і для країн-членів НАТО. Зокрема, завдяки збільшеній дальності польоту, Варшава тепер може розглядатися як потенційна ціль для російських безпілотників.

Водночас The Telegraph наголошує, що наразі немає жодних даних, які б свідчили про наміри росії атакувати Польщу чи інші країни Північноатлантичного альянсу.
Безпілотники докорінно змінили характер сучасних бойових дій і стали вирішальним фактором на полі бою.
– заявив виданню представник НАТО.
За оцінками аналітиків DroneSec, розширення мережі баз для запуску дронів дозволяє москві одночасно проводити більше атак та скорочувати час прибуття безпілотників до цілей. Це може суттєво збільшити масштаб майбутніх повітряних операцій росії.
Порада від АіФ UA:
Ця інформація важлива для розуміння ескалації конфлікту та потенційних нових загроз для безпеки України та її сусідів. Знання про розширення російської військової інфраструктури дозволяє краще оцінювати ризики та бути готовими до різних сценаріїв розвитку подій.