Російське Міноборони почало вербувати для участі у війні в Україні жінок у загони снайперів та операторів дронів.
Приватна військова компанія "Редут" оголосила набір жінок на бойові спеціальності
У російській соцмережі "ВКонтакті" було знайдено оголошення про те, що підконтрольна Міноборони РФ приватна військова компанія "Редут" оголосила набір жінок на бойові спеціальності в добровольчий батальйон "Борз" для відправки на війну в Україну.
Потенційним найманкам пропонують контракт на півроку із зарплатою від 220 тисяч рублів. Якщо у кандидаток немає навичок поводження зі зброєю, їх обіцяють підготувати у тимчасово окупованому Донецьку.
Журналісти під виглядом кандидатів на вакансію зателефонували рекрутерці батальйону "Борз" із позивним Веста.
Та розповіла, що у батальйоні вирішили спробувати започаткувати жіночий снайперський загін і жіночий загін операторок БПЛА.
Росія проводить приховану мобілізацію
Попри очікування та прогнози, цієї осені у Росії не було оголошено нову мобілізацію. Однак мобілізаційні заходи в державі-агресорці тривають безперервно, здебільшого вони носять прихований характер.
У Кремлі побоюються "бунту" серед населення, тому переважно вдаються до рекрутингу ув'язнених, боржників, представників неблагонадійних верств населення, а також серед солдатів строкової служби. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв'ю телеканалу Еспресо.
За його словами, цієї осені у Кремлі всерйоз планували розпочати чергову хвилю публічної мобілізації для поповнення пошарпаних у боях в Україні російських військ. Однак ледь не в останню мить від планів, що вже лежали на столі, вирішили поки відмовитися.
Є осторога реакції населення тієї території, насамперед, йдеться про центральні, столичні регіони. Громадська думка там нічого не вартує, але все ж таки страх перед бунтом, "бессмисленним, беспощадним", у кремлівських карликів існує. Тому зважають ще, – зазначив Юсов.
Втім, за словами представника ГУР, те, що про мобілізацію не було оголошено відкрито, мобілізаційні заходи у Росії тривають. Щомісяця до армії РФ у різний спосіб затягують близько 20 тисяч новобранців.
Це рекрутинг і серед ув'язнених, і серед боржників, якихось неблагонадійних категорій населення. Про добровольців там мова не йде. Мобілізація строковиків планово триває. Рекрутинг, в тому числі із мотивацією фінансової виплати або, якщо людина не підписує контракт, то якісь санкції обіцяють. Там нова форма з'явилася, особливо до колишніх військовослужбовців, це примусове підписання контракту: коли начебто викликають на звірку у військкомат, кладуть контракт – і в принципі назад людина не виходить, бо інакше йому погрожують вже якимось кримінальним переслідуванням або іншими проблемами в житті, – перерахував секрети "рекрутингу" по-кремлівськи Юсов.
Частина мобілізованих таким чином росіян зрештою опиняється на фронті. Однак цінність подібних солдатів досить сумнівна.
Говорити про мотивацію цих людей, з точки зору ідеології, з точки зору "любові" до їхньої батьківщини не доводиться, особливо, коли мова йде про депресивні регіони. Це банальне бажання заробити. Ну зрештою ті самі пральні машинки і холодильники: ми всі бачили мікрохвильовки, які крадуть росіяни в українців. Для декого це спосіб врятуватись від проблем іншого характеру, але так, такі заходи тривають в цілому, – зазначив представник ГУР.
До того ж, додав Юсов, намагаючись вирішити проблеми з нестачею живої сили на передовій в Україні, Росія поглиблює негаразди усередині власної держави.
Мобілізаційний ресурс в РФ більший, ніж в Україні, але якщо говорити про мотивацію, про якість, то в них є чимало проблем і він точно не безмежний. Економіка РФ вже починає відчувати брак, зокрема, робочої сили: на окремих підприємствах вже не вистачає чоловічих рук. Ця проблема існує і буде збільшуватись, – зауважив він.