Безпілотники зупинили роботу гігантського російського нафтохімічного заводу
Нафтохімічний комплекс “ЗапСибНефтехим”, розташований у Тобольську, був змушений призупинити свою діяльність через атаку безпілотних літальних апаратів. Губернатор регіону підтвердив факт займання, проте офіційний представник компанії “Сібур” утримався від коментарів.

Найбільший у росії нафтохімічний комплекс “ЗапСибНефтехим”, що знаходиться в Тобольську (Тюменська область), припинив виробничу діяльність після нападу безпілотників. Інформацію про це, посилаючись на три джерела, поширює інформаційне агентство Reuters.
Що відомо
Одне з джерел Reuters повідомило, що завод зупинив свою роботу на невизначений термін, поки проводиться оцінка збитків та їх наслідків.
Губернатор Тюменської області, Олександр Моор, у понеділок підтвердив, що на одному з промислових об’єктів у регіоні сталася пожежа в результаті атаки безпілотника. Проте, він не уточнив, про який саме об’єкт йдеться.
Представники компанії “Сібур”, яка є власником комплексу, відмовилися надавати коментарі щодо ситуації.
Додатково, 11 серпня на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарній біржі (SPIMEX) не було зареєстровано жодних пропозицій скрапленого газу для відвантаження з терміналу в Тобольську. Зазвичай, з цього терміналу щодня реалізовувалося близько 4000 тонн технічної суміші пропану та бутану (СПБ).
Згідно з даними джерел, потужність “ЗапСибНефтехим” становить приблизно 6 мільйонів тонн сировини щорічно. Це відповідає близько 40% від загального обсягу виробництва в росії технічної суміші бутану і пропану.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для розуміння потенційних ризиків для критичної інфраструктури в росії, а також для відстеження впливу подібних подій на глобальні ринки сировини. Для користувачів це свідчить про нестабільність у певних галузях та можливі коливання цін на енергетичні ресурси.