50 млрд євро для України. Лідери ЄС домовилися про додатковий пакет фінпідтримки

Read in English

Усі 27 лідерів країн-членів Європейського Союзу погодили чотирирічний пакет допомоги Україні на €50 млрд.

В ЄС домовилися про додатковий пакет підтримки України

Домовились. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України, – написав Шарль Мішель.

Голова Євроради додав, що ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України, адже вони "знають, що стоїть на кону".

We have a deal. #Unity

All 27 leaders agreed on an additional €50 billion support package for Ukraine within the EU budget.

This locks in steadfast, long-term, predictable funding for #Ukraine.

EU is taking leadership & responsibility in support for Ukraine; we know what is…

— Charles Michel (@CharlesMichel) February 1, 2024

Крім того, віце-прем’єр-міністрка Ольга Стефанишина також заявила, що ці кошти забезпечать послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України, адаптовану до безпрецедентних викликів, пов'язаних з підтримкою нашої країни у контексті повномасштабної війни росії проти України.

Допомога Україні

Лідери ЄС у грудні 2023 року погодилися розпочати переговори щодо вступу з Україною, але Угорщина наклала вето на надання Києву допомоги у розмірі 50 млрд євро.

Усі 27 національних лідерів блоку знову зустрінуться у Брюсселі 1 лютого, щоб спробувати домовитися про надання фінансової допомоги Києву.

Раніше Financal Times повідомляла, що ЄС підготував план економічних санкцій проти Будапешта, якщо він не погодиться з наданням підтримки Києву. Мета — завдати шкоди економіці Угорщини та змусити її зняти вето.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *