
Поширити Джерело: Міжнародний олімпійський комітет
Міжнародний олімпійський комітет офіційно заявив про відсторонення Гераскевича на своєму офіційному вебсайті.
Ключові тези:
- Український скелетоніст Владислав Гераскевич був дискваліфікований з Олімпіади-2026 Міжнародним олімпійським комітетом через суперечливий шолом з малюнком полеглих атлетів.
- Міжнародний олімпійський комітет підкреслив, що шолом Гераскевича не відповідав вимогам щодо самовираження спортсменів та запропонував інші варіанти.
МОК обурливо дискваліфікував українця Гераскевича з Олімпіади-2026
В установі акцентували, що рішення було прийнято після відмови Гераскевича виконувати Керівні положення Міжнародного олімпійського комітету щодо самовираження атлетів.
Його ухвалило журі Міжнародної федерації бобслею та скелетону (IBSF) виходячи з того, що шолом, який він збирався одягнути, не відповідав правилам.
Поширити
Також у Міжнародному олімпійському комітеті підкреслили, що Гераскевич мав зранку зустріч з головою організації Кірсті Ковентрі, під час якої не було досягнуто згоди.
Як заявили у Міжнародному олімпійському комітеті, Гераскевичу дозволили показати свій шолом під час усіх тренувальних стартів, а також запропонували йому показати шолом відразу після змагань у мікс-зоні або вийти на старт у чорній пов'язці. Міжнародний олімпійський комітет також зауважив, що справа не у зверненні, який хотів показати Гераскевич, а у місці.
Також у Міжнародному олімпійському комітеті розповіли послідовність подій зустрічей з Гераскевичем щодо вирішення питання з використанням "шолома пам'яті".
-
9 лютого 2026 року. IBSF повідомила Міжнародний олімпійський комітет, що Гераскевич одягнув шолом, на якому зображені вбиті українські легкоатлети під час повномасштабної агресії Росії в Україну.
-
9 лютого 2026 року. Міжнародний олімпійський комітет зустрівся з тренером Владислава Гераскевича Михайлом, а також керівником місії НОК України, де повідомив, що шолом "не відповідає вимогам" і розповів про варіанти, які доступні спортсменам, щоб висловити свої почуття.
-
У листі від 10 лютого 2026 року. Міжнародний олімпійський комітет повідомив Гераскевичу, що шолом "не відповідає" олімпійській хартії, а також іншим правилам, зокрема вимогам Міжнародного олімпійського комітету щодо самовираження спортсменами. Для того, щоб віддати шану загиблим атлетам, Міжнародний олімпійський комітет запропонував Гераскевичу чорну пов'язку чи стрічку замість використання шолому.
-
На пресконференції, яка відбулася 10 лютого 2026 року, Гераскевич заявив, що продовжить одягати шолом у змаганнях, чим, як повідомляє Міжнародний олімпійський комітет, "публічно заявив, що має намір порушити вимоги Міжнародного олімпійського комітету щодо самовираження спортсменами".
-
У другому листі від 11 лютого 2026 року Міжнародний олімпійський комітет вдруге повідомив Гераскевичу, що йому не дозволять стартувати у скелетонному заїзді, якщо він одягне шолом.
-
У ході вечірньої перевірки спорядження Гераскевича, що відбулася 11 лютого, український скелетоніст підтвердив у письмовій формі, що має намір одягти шолом.
-
Після перевірки спорядження, ще один представник Міжнародного олімпійського комітету мав зустріч з Гераскевичем та керівником місії НОК України в олімпійському селищі у Кортіні з метою переконати скелетоніста у дотриманні позиції Міжнародного олімпійського комітету та запропонував варіанти. Гераскевич вирішив залишитися при своїй думці.
-
У день змагань 12 лютого 2026 року Гераскевич по прибуттю на місце проведення змагань мав зустріч з головою Міжнародного олімпійського комітету Кірсті Ковентрі, яка "ще раз роз’яснила йому" позицію організації. У ході особистої зустрічі Гераскевич відмовився змінювати рішення.