Топ-10 критеріїв ідеального спортивного залу

Ви вирішили почати займатися спортом і тепер обираєте фітнес-клуб?

Ми розповімо про 10 ознаки гарного спортивного залу, інформує Ukr.Media.

Різноманітні тренажери

Тренажери — основа будь-якого фітнес-залу. Крім блочних тренажерів з вбудованими вагами зали обладнують багатофункціональними рамами, лавами, зоною з гантелями і штангами різної ваги. Це мінімальний набір.

Зверніть увагу на наявність еластичних стрічок, фітболів і медболів, босу, петель TRX, тумб для запригування, скакалок та іншого спорядження для функціонального тренінгу. Необхідне вам обладнання залежить від спортивних цілей, але зазвичай чим більше в залі спорядження, тим краще.

Зал повинен бути оснащений достатньою кількістю бігових доріжок, еліптичних, гребних і велотренажерів, степерів. Тренажери в кардіозоні — найпопулярніші, тому відвідувачам іноді не вистачає місця в завантажені години.

Чистота

На перше враження від клубу сильно впливають чистота приміщень, дизайн інтер'єру, стан обробки і обладнання.

У фітнес-клубі повинно бути чисто. Брудна підлога, пил, липкі тренажери або цвіль в санвузлі — причини пошукати інше місце для занять спортом.

Команда тренерів

Тренери обов'язково повинні мати професійну спортивну освіту, особисті досягнення, а також пройти навчання роботі з людьми. В ідеалі тренерська команда клубу повинна складатися з кандидатів у майстри спорту, майстрів спорту, колишніх професійних спортсменів, діючих атлетів у різних фітнес-напрямках.

При першому огляді клубу зверніть увагу на взаємодію тренерів з клієнтами. Якщо замість концентрації на клієнті тренер дивиться в мобільний телефон, це серйозний привід задуматися. В хорошому фітнес-клубі таке неприпустимо.

Тренери повинні носити фірмову форму і бейдж, щоб відвідувачі знали, до кого звернутися за допомогою. У залі повинен знаходитися черговий тренер, який стежить за обстановкою. Черговий тренер допомагає відвідувачам правильно користуватися тренажерами і виконувати вправи безпечно.

Найчастіше перше, на що звертають увагу відвідувачі, — зовнішній вигляд тренерів. Тренер не зобов'язаний виглядати як модель фітнес-бікіні або фіналіст конкурсу «Містер Олімпія», але по ньому повинно бути видно, що він зі спортом на «ти».

Для одного клієнта важливо освіта тренера, досвід участі в змаганнях. Для іншого — стаж роботи або рекомендації інших членів клубу. За запитом на рецепції вам повинні надати портфоліо всіх тренерів.

Обрати персонального тренера, який підійде саме вам, можна тільки позаймавшись з ним. Тренер повинен бути уважний і зацікавлений у вашому успіху. Недостатньо просто бути інструктором — він повинен стати наставником, другом і частково психологом.

Ввічливий персонал

Ввічливість — це не натягнуті посмішки і удавана доброзичливість, а щире бажання допомогти і вирішити ваші проблеми. Будь-який співробітник фітнес-клубу повинен бути готовий відповісти на питання або направити вас до іншого співробітника, який в курсі справ.

Групові програми

Більшість сучасних фітнес-клубів пропонують великий вибір різних видів тренінгу. У багатьох клубах є заняття йогою, танцями, групові тренування, стрейчинг, зони єдиноборств, кроссфіта з необхідною екіпіровкою. Якщо для вас важлива різноманітність, обирайте клуб з максимальним набором можливостей. Басейн і спа-зона — додаткові плюси.

Не варто забувати про заняття для дітей. Коли ви знаєте, що ваша дитина під наглядом освоює танці або вчить англійську, можна спокійно присвятити час собі.

Вентиляція та клімат-контроль

У фітнес-клуб щодня приходять сотні людей. Свіже повітря потрібне не лише з гігієнічних міркувань, але і для кращої роботи серцево-судинної системи під час навантажень. Тренуватися комфортніше в прохолодному приміщенні з постійною циркуляцією повітря. Тому при виборі залу зверніть увагу на температуру в приміщенні. Якщо в залі пахне потім або вогкістю, значить, там погана вентиляція. Намагайтеся уникати фітнес-залів в цокольних поверхах і без вікон.

Просторі роздягальні

До і після тренування у вас має бути достатньо місця, щоб переодягнутися і привести себе в порядок. Хороший фітнес-зал має просторі роздягальні з запасом простору, дзеркалами, а також душовими і туалетними кімнатами.

Безпека

Безпеку ваших речей — те, без чого неможливо спокійно зосередитися на тренуванні. Шафки в роздягальні фітнес-клубу повинні бути обладнані замками. Іноді гостям доступні сейфи для документів, грошей і техніки. А клубна парковка, яка охороняється знижує ймовірність крадіжки вашого автомобіля, поки ви знаходитесь в залі.

Рушники і вода

Комфортним тренування роблять дрібниці. Дізнайтеся, які бонуси пропонує клуб. Найнеобхідніше — доступні рушники і вода, щоб освіжитися під час і після занять.

Ціна

Найчастіше ціна — показник якості і рівня клубу. У дорогих фітнес-залів безліч переваг: починаючи від зручного розташування, красивої обстановки, кращих тренажерів і тренерів і закінчуючи можливістю познайомитися з цікавими людьми.

Багатьох людей висока вартість абонемента мотивує частіше відвідувати тренування. Обирайте фітнес-клуб за своїм можливостям, але пам'ятайте, що якісні послуги не можуть коштувати занадто дешево.

На ціну впливає багато факторів: вартість оренди приміщення, обслуговування обладнання, підтримання чистоти, оплата праці кваліфікованих працівників. Якщо ви платите невеликі гроші, не варто очікувати від клубу чогось крім мінімального набору послуг.

Якщо ж вартість абонемента вище середньої — обов'язково уточнюйте, що саме в нього входить.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *