Що краще обрати для тренувань: бігову доріжку чи велотренажер

Правильне харчування та спорт стали невід'ємними частинами сучасного ритму життя. І в погоні за здоров'я та ідеальним тілом ми часто відвідуємо спортивні зали з безліччю тренажерів. Але найпопулярнішими з них досі залишаються бігова доріжка та велотренажер, інформує Ukr.Media.

Який з них краще і для тіла, і здоров'я? Ми з'ясували, скільки калорій ви зможете витратити і як ці тренажери впливають на суглоби, серце, легені і м'язи.

Скільки калорій можна витратити

За пів години бігу підтюпцем (8 км/год) людина вагою 60 кг витратить 335 ккал. Якщо бігти швидше, зі швидкістю 12 км/год, за те ж час згорить 465 ккал.

30 хвилин занять на велотренажері в комфортному темпі позбавлять вас тільки 260 ккал, а інтенсивніше тренування спалить 391 ккал.

На біговій доріжці ви витратите на 15-20% більше калорій, ніж на велотренажері при подібній інтенсивності роботи.

Але це не означає, що всім, хто худне потрібно забути про велотренажери. Часто тим, хто найбільше потребує витрати калорій, краще взагалі не бігати через навантаження на суглоби.

Як тренажери впливають на суглоби

Коли під час бігу ноги торкаються доріжки, суглоби отримують ударне навантаження. І це може обернутися травмами. Особливо якщо індекс маси тіла значно більше норми або у людини плоскостопість (плоска стопа не здатна погасити удар).

На відміну від бігової доріжки, велотренажер не створює ударного навантаження на суглоби і тому підходить для людей з будь-якою вагою.

До речі, велотренажери використовують навіть бігуни: продовжують тренувати дихальну систему і серце, не вбиваючи при цьому коліна.

Що краще для серця і легенів

І бігова доріжка і велотренажер збільшують аеробні можливості організму (здатність споживати і використовувати більше кисню для роботи м'язів) і зміцнюють серцево-судинну систему. Але доріжка робить це трохи краще.

Під час бігу максимальне споживання кисню вище, ніж під час занять на велотренажері, серце б'ється частіше. Крім того, бігова доріжка зобов'язує вас зберігати заданий темп, а велотренажер дозволяє рухатися в комфортному вам режимі.

Щоб зробити заняття на велотренажері ефективнішими, спробуйте високоінтенсивні інтервальні тренування. Вони збільшують пульс і максимальне споживання кисню навіть сильніше, ніж при біговому тренуванні.

Розбийте велотренування на кілька інтервалів з різною інтенсивністю. Наприклад, 60 секунд крутите педалі з високою швидкістю, а наступні 60 секунд — у спокійному темпі, щоб відновити сили. Чергуйте інтервали 10-30 хвилин.

Які м'язи працюють

За рахунок положення корпусу і руху рук під час бігу працюють м'язи верху тіла, напружуються прес і розгиначі м'язи спини.

Коли ви крутите педалі, ви качаєте тільки ноги. Причому досить одноманітно: присутні в основному концентричні скорочення, коли м'язи коротшають під навантаженням.

Біг включає більше ексцентричних скорочень. М'язи під час напруги подовжуються, сильніше пошкоджуються, а тому ростуть швидше. Правда, після бігу ноги будуть боліти сильніше, ніж після велотренування.

Про що треба пам'ятати

  • Якщо ви хочете схуднути, привести в тонус м'язи кора і збільшити кардіореспіраторні можливості, обирайте доріжку;
  • Якщо у вас велика зайва вага, плоскостопість або проблеми з суглобами, віддайте перевагу велотренажером;
  • У кардіотренуваннях найважливіше — регулярність. Тому обирайте вправи, які приносять вам більше задоволення;
  • Щоб збільшити ефект від велотренажера, спробуйте чергувати вільну їзду з високоінтенсивними інтервальними тренуваннями. Вони допоможуть витратити більше калорій і збільшити навантаження на серце.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *