Про користь та шкоду стресу для організму розповіли психологи

Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими!

Так можна сказати про стреси в нашому житті. Якщо коротко, то стресом можна назвати захисну реакцію організму на вплив на нього навколишнього середовища, чи то фізичного, чи психологічного, інформує Ukr.Media.

Реакція на вплив, зазвичай, проявляється в трьох видах: атакувати, бігти, або завмерти.

Від того яку реакцію ми виберемо багато в чому буде залежати чи вийдемо ми з ситуації, що склалася, отримавши досвід вирішення проблеми і підвищення власної стресостійкості, чи загрузнемо в ній, не знайшовши виходу.

Ми звикли розглядати стрес як щось негативне, але він нам даний не просто так, і якщо навчитися краще розуміти себе, свої емоції, контролювати свої думки, то можна взяти свій стрес під контроль і отримати з нього користь.

Дитина, що живе в комфортних умовах, звикла до того, що всі проблеми вирішать за неї, буде менш готова до стресової ситуації, ніж дитина, яка з дитинства звикла сама вирішувати виникаючі проблеми і прийняла на себе відповідальність за своє життя.

Однак, опинившись в складній стресовій ситуації, втративши з якої-небудь причини допомогу із зовні, звикла до комфорту дитина може здивувати всіх своєю реакцією, вирішивши проблему самостійно вона вже не стане колишньою, вона дізнається багато нового про себе, повірить в свої сили і її життя може кардинально змінитися.

А виною цьому послужить стрес, спрямований в потрібне русло. Не виключена і протилежна реакція, завмерти і здатися на милість обставинам, тоді енергія стресу з часом вичерпається і її змінить занепад сил і депресія.

Ми отримаємо користь зі стресової ситуації, якщо не розгубимося і зможемо знайти з неї вихід. Чим частіше ми будемо вирішувати подібні ситуації, тим більше будемо вірити в себе, в свої сили.

Тоді в будь-якій стресовій ситуації ми будемо бачити виклик, можливості для розвитку. Зараз модний вираз: "Вийди із зони комфорту", по іншому можна висловити його як: "Йди туди, де страшно", стосовно до даної теми можна сказати: "Йди назустріч стресу".

Кинь виклик своєму стресу, як спортсмени кидають собі виклик, ставлячи новий рекорд і з кожним разом стаючи сильнішими і впевненішими в собі.

Спортом корисно займатися ще й тому, що поборовши фізичний стрес, подолавши чергову планку і ставши сильнішими фізично, ви станете сильнішими і в психологічному плані, а відповідно, у вас буде більше шансів впоратися зі стресовими ситуаціями в житті.

Головне завдання стресу — адаптувати нас до життя! Якщо сприймати стресові ситуації з цієї позиції, то ви не дасте стресу перерости в депресію.

Адже якщо неправильно скористатися цією енергією, то вона може завдати великої шкоди, як в психологічному, так і в фізіологічному плані. Закріпиться впевненість у власній слабкості і не здатності вирішувати життєві проблеми.

Дуже сильний або дуже тривалий стрес може виявитися не під силу для не підготовленої людини.

Що б цього не сталося, використовуйте енергію стресу на благо, ніколи не пізно кинути собі не великий виклик, піти туди, де страшно, добровільно викликати стресову ситуацію і вийти з неї переможцем.

Почати можна навіть фантазуючи про це, плануючи реалізувати свій виклик в реальності. При цьому важливо цінувати всі свої перемоги, навіть найменші. Так ви будете розвивати свою стресостійкість.

Якщо стресові ситуації беруть верх і вам все складніше знайти з них вихід, зверніться за допомогою до фахівця, адже всі проблеми можна вирішити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *