Ось що відбувається з людьми, які почали тренуватися

Якщо ви зібралися піти в зал для того, щоб зробити красиве тіло — це похвально. Але разом зі спортивною фігурою ви отримаєте ще кілька приємних бонусів від регулярних тренувань, інформує Ukr.Media.

Деякі люди не знають про користь, яку їх тіло отримує від регулярних тренувань, тому часто кидають, натрапивши на перші труднощи. Але вже через пів року постійних тренувань можна отримати приємні бонуси, і число їх буде тільки рости.

Підвищується частота серцевих скорочень

Ваш пульс частішає, а кровообіг поліпшується, щоб забезпечити м'язи великою кількістю крові і кисню. Це дозволяє їм працювати більш ефективно і бути готовими реагувати на подальший стрес, викликаний фізичними вправами.

Прилив настрою

Згідно з дослідженнями, це пов'язано зі збільшенням кількості гормонів, відомих як "ендогенні опіоїди", у вашому мозку. Ці гормони пов'язані з модуляцією болю, винагородою і реакцією на стрес, які, по суті, забезпечують нам позитивні почуття.

Невеликий біль на наступний день

Якщо ви тільки починаєте тренуватися, то на наступний день тіло може змінитися болем в м'язах — це відстрочена хворобливість м'язів (або крепатура). Мускулатура, яка не звикла до вправ, отримує мікроскопічні ушкодження м'язових волокон, які прискорюють процеси регенерації м'язів і стимулюють імунітет. Згодом ви будете стикатися з цим рідше, а то і зовсім забудете про крепатуру.

Згодом серце стане більше і сильніше

Приблизно через шість місяців регулярної значної фізичної активності ваше серце не тільки стає сильнішим, але і збільшується в розмірах. Коли це відбувається, частота серцевих скорочень в стані спокою знижується. Це явище продовжує термін служби серця.

М'язи стануть сильнішими і більшими

Це, мабуть, одна з найбільш очевидних змін, які відбуваються з тілом, коли ви починаєте тренуватися. Чим частіше і більш послідовно ми тренуємося, тим більше ростуть і зміцнюються наші м'язи, що призводить до більш підтягнутої та м'язової статури.

Варто пам'ятати, що може пройти від трьох до шести місяців регулярних тренувань та раціонального харчування, перш ніж відбудуться реальні видимі зміни, і ваші м'язи стануть ефективнішими.

Кістки зміцняться

У міру тренувань ваші кістки стануть міцнішими. Щільність кісткової маси досягає свого піка в молодому віці, а потім зменшується протягом усього життя. Проте вправи з опором — наприклад, силові тренування, створюють навантаження на кістки, внаслідок чого стимулюється відкладення кальцію та зростання кісткових клітин.

Користь отримують лише ті кістки, які зазнають навантаження, оскільки саме вони реагують на стрес. Тому слід виконувати вправи на всі групи м'язів.

Психічне здоров'я покращується

Вправи здатні тимчасово викликати почуття збудження, але вони можуть допомогти психічному здоров'ю у довгостроковій перспективі. Введення регулярних фізичних вправ може значно допомогти зменшити симптоми занепокоєння у тих, хто страждає на тривожний розлад. Це з тим, що вправи сприяють зростанню нових нейронів у мозку, які ефективніше регулюють настрій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *