Музичук очолила перегони Претенденток-2026 у шахах

Поширити Джерело:  Суспільне. Спорт

Українська шахістка здобула перший тріумф на турнірі, здолавши в четвертому колі “нейтральну” Катерину Лагно, що вивело її в лідери змагання.

Ключові моменти:

  • Анна Музичук продемонструвала видатні результати на Турнірі претенденток-2026, посівши першу позицію після чотирьох ігрових днів.
  • Турнір претенденток є значущим етапом відбору чемпіонки світу з шахів, де найкращі шахістки змагаються за можливість грати проти поточної чемпіонки.

Музичук вирвалася вперед на Турнірі претенденток-2026

Турнір претенденток являє собою важливий етап в циклі боротьби за титул чемпіонки світу з шахів. Вісім найсильніших шахісток борються за право зустрітися в матчі проти діючої володарки титулу — китаянки Цзюй Веньцзюнь.

Формат турніру передбачає два раунди, де кожна учасниця проводить загалом 14 партій за коловою системою.

До зустрічі четвертого туру Музичук підійшла з трьома нічийними результатами — у поєдинках проти Дів’ї Дешмух (Індія), Тан Чжуньї (Китай) та Вайшалі Рамешбабу (Індія).

У четвертій грі турніру Музичук протистояла "нейтральній" Катерині Лагно. Українка зберігала перевагу протягом усієї гри, що призвело до завершення поєдинку на 32-му ході.

Поширити

Завершенню гри передував обмін фігурами: на 31-му ході Музичук віддала власного пішака за слона опонентки, а в останньому ході здобула перевагу в турі — суперниця припинила гру за три хвилини до кінця відведеного часу.

Музичук створила загрозу мату для короля Лагно: розташування пішака та тури змушувало опонентку пожертвувати ферзя, що призвело б до мату на наступному ході.

Анна Музичук очолила турнірну таблицю Турніру претенденток-2026 після чотирьох ігор

Цей підсумок дозволив Анні Музичук здобути 2.5 очки та розділити лідерство в турнірній таблиці з представницею Казахстану Бібісарою Ассаубаєвою.

Турнір претенденток-2026: таблиця після четвертого кола

  • 1-2 Бібісара Асаубаєва (Казахстан) — 2.5 балів

  • 1-2 Анна Музичук (Україна) — 2.5

  • 3. Вайшалі Рамешбабу (Індія) — 2

  • 4. Алєксандра Горячкіна — 2

  • 5. Катерина Лагно — 2

  • 6. Чжу Цзіньєр (Китай) — 2

  • 7. Тан Чжуньї (Китай) — 1.5

  • 8. Дів’я Дешмух (Індія) — 1.5

Після закінчення четвертого етапу на учасниць чекає перерва. Наступну гру українська спортсменка проведе в п’ятницю, 3 квітня.

У п’ятому етапі Анна Музичук зіграє з "нейтральною" Алєксандрою Горячкіною, яка займає сьому сходинку у світовому рейтингу ФІДЕ. Старт поєдинку заплановано на 15:45 за київським часом.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *