Який вид спорту вибрати, щоб краще спати

Заняття спортом вечорами вважаються, в основному, перешкодою для засипання і хорошого сну. Тому не рекомендуються. Але є багато людей у яких тільки вечорами і залишається час для занять спортом, інформує Ukr.Media.

Коли спорт — союзник сну?

Щоб спорт став союзником кращого сну, необхідно враховувати кілька факторів.

  • Настійно не рекомендується займатися спортом безпосередньо перед сном. В ідеалі повинно пройти від 2 до 3 годин або більше, залежно від ваших біологічних годин, між закінченням тренування і часом сну. Кращий час для занять спортом в кінці дня — з 19 до 20 годин. Це дає вашому тілу достатньо часу, щоб розслабитися перед засипанням.
  • Після тренування тепла ванна може знизити температуру тіла і зняти збудження, а невелика медитація допоможе привести тіло в належний стан спокою.
  • Само собою зрозуміло, що після занять спортом не слід проводити тривалий час перед екраном, так як це може звести нанівець ваші фізичні зусилля.
  • Якщо ваш графік дозволяє, денний спорт завжди найкраще.

Якщо спорт ввечері, то який?

Увечері рекомендується займатися спортом на витривалість. Таке заняття допоможе вам добре заснути.

Які це можуть бути заняття? Наприклад, плавання, їзда на велосипеді, прогулянки після вечері або йога. У цих заняттях основна увага приділяється дихальним вправам, тому вони ідеально підходять для тих, хто страждає від стресу або безсоння.

Так само корисним буде сеанс пілатесу. Він розслабляє м'язи і покращує дихання. Ідеально підходить для занять спортом перед сном.

Нарешті, літні довгі вечори можна провести в саду, після чого ви зможете насолодитися спокійним сном.

Важливо підкреслити, що без регулярності спорт марний. Тобто бажано займатися хоча б 30 хвилин в день. Який би вид спорту ви не вибрали, він завжди краще вечора перед екраном телевізора або будь-якого гаджета.

Спортивні практики, яких слід уникати ввечері

Так, є й такі. Причиною цього є інтенсивність заняття і ступінь збудження, яке генерується при цьому.

Це стосується тенісу, футболу і вже тим більше бадмінтону. Загалом, всі види спорту з м'ячем. При таких інтенсивних заняттях спортом у вечірній час організму потрібно більше часу, щоб повернутися в більш спокійний стан.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *