Як почати більше рухатися — звички, які підуть вам на користь

Якщо речі з торішнього гардеробу раптово стали малі, а задишку викликає навіть підйом по сходах на пару поверхів, пора задуматися про свою фізичну форму і здоров'я. І для того, щоб поправити ситуацію, зовсім не потрібно обов'язково записуватися на заняття тренажерний зал до модного тренера, інформує Ukr.Media.

Малорухливий спосіб життя став справжнім бичем сучасної людини, більшу частину життя сучасна людина проводить сидячи за гаджетами вдома і на роботі, а між ними пересувається виключно на особистому авто або громадському транспорті. Але ж перше, що ви повинні засвоїти, — без адекватної витрати енергії і регулярного руху схуднути або привести в порядок своє здоров'я не вийде.

Але і кидатися в крайнощі, бажаючи привести себе в форму, не варто — активний спосіб життя це необов'язково багатокілометрові кроси або виснажливі заняття в спортзалі до сьомого поту кілька разів на тиждень. Ви просто повинні витрачати більше калорій — ніж споживаєте щодня. І для цього зовсім не потрібні "наворочені" тренажери і дорогі спортивні "секретні" авторські методики.

Чим більше людина рухається, тим краще себе почуває, — перевірте це на собі, це нескладно! Ми вам це доведемо — запропонуємо кілька простих і доступних абсолютно кожному способів зробити ваш день більш активним. А значить, і більш здоровим — рух дійсно є відмінною профілактикою безлічі хвороб. Ну і стати стрункішими в процесі, швидше за все, вийде "само собою".

Ранкова зарядка

Так-так, не зітхайте і не посміхайтеся, згадуючи радянське минуле з його обов'язковими ранковими бравурними маршами по радіо і голосом диктора: "Руки в сторони, ноги на ширині плечей…".

Кілька нескладних фізичних вправ вранці — в тому темпі і в той час, коли зручно вам, — дійсно підвищують тонус організму і дають "заряд бадьорості" на весь день, зміцнюють і розвивають м'язову систему, підвищують життєдіяльність і працездатність.

Нахили і повороти тулуба в різні боки, скручування, махи руками і ногами, присідання, ходьба на місці, стрибки — доступні практично кожному незалежно від його віку і стану здоров'я. Виконуються вправи 10-15 хвилин в спокійному темпі і служать для повноцінної розминки м'язів і суглобів.

Перерви під час роботи

Якщо у вас сидяча робота — за комп'ютером, за письмовим столом тощо — обов'язково потрібно час від часу міняти положення тіла. Пам'ятайте "виробничу гімнастику", колись в обов'язковому порядку вводилася на підприємствах? Але ж корисна була річ!

Встаньте, пройдіться туди-сюди по коридору, поки чекаєте, коли закипить чайник, зробіть пару поворотів тулуба, нахилів і махів руками, якщо дозволяє час, вийдіть на ґанок на повітря, спустившись і піднявшись пішки по сходах, обов'язково гуляйте вулицею під час обідньої перерви.

Заплануйте такі міні-сети активностей приблизно раз на годину-півтори. Якщо схильні "забувати" рухатися або зазвичай з головою йдете в роботу — поставте на годиннику або на комп'ютері дзвінок-нагадування.

Ходьба

Ходьба — найбільш елементарний і само собою зрозумілий спосіб збільшити щоденну рухову активність.

Причому, "ходьба" — це знову ж таки не є обов'язкові марші з багато-багато кілометрів. До сусіднього магазину пара зупинок на тролейбусі? Прогуляйтеся туди і назад пішки, а то і загляньте в магазин подалі від будинку. На роботу і з роботи зручно їздити на метро? Вийдіть на дві-три зупинки раніше і пройдіть цю відстань. Живете вище першого поверху? Забудьте про ліфт — ходьба вгору-вниз по сходах виключно корисна для серця. Зустрічаєтеся з друзями? Скасуйте посиденьки в кафе — зі стаканчиком капучино цілком можна гуляти по парку. Собаку ввечері вигулює хтось із членів сім'ї? Обов'язково складіть їм компанію замість сидіння перед телевізором.

Та навіть під час телефонної розмови ви можете не сидіти, а встати і крок за кроком, нехай навіть з однієї кімнати в іншу — деяким такий спосіб навіть допомагає краще сконцентруватися.

Для літніх (а також для тих хто страждає задишкою, зайвою вагою, остеохондрозом, остеопорозом, артрозом) відмінним варіантом стане скандинавська ходьба з палицями — активізує не тільки м'язи ніг, але і м'язи верхньої частини тіла, а в підсумку спалює до 40% більше калорій, ніж звичайна!

Танець

Танці — це у першу чергу неймовірне задоволення, а в другу — справжня фізичне навантаження, дуже різноманітна, залучає різні групи м'язів і суглобів, поліпшує поставу і спалює калорії. Якщо не любите "нудну" гімнастику, спробуйте просто щодня танцювати.

Вдома, наодинці тільки з дзеркалом або взагалі без нього, коли на вас ніхто не дивиться, ви можете включити улюблену музику (неважливо, повільну або бадьору) і дуріти скільки душі завгодно — вас не стримують ніякі правила, просто слухайте своє тіло. Якщо ви вважаєте, що ваш рівень вже просунутий — пошукайте на YouTube схеми конкретних танців, вчіть руху або зв'язки певних стилів.

Якщо ви серйозно впевнені що не любите танцювати, — може, просто ви не знайшли "свій" танець? Пошукайте!

Йога

Йога в домашніх умовах — та ж сама оздоровча гімнастика, що допомагає розслабитися, зняти напругу і біль, розвинути гнучкість, поліпшити поставу.

Важливо — ми не говоримо зараз про складні асани з вигадливими позами, складними зв'язками і виворотами суглобів. Мова про найпростіші вправи, доступні кожному навіть у віці 60+, навіть при якихось фізичних обмеженнях або проблемах зі здоров'ям. Статичні пози, вправи на дихання, розтяжку, нахили, кругові обертання руками і ногами виконуються плавно, дбайливо для організму, в дуже спокійному, навіть повільному темпі, багато в сидячому положенні, часто під таку ж музику "для релаксу".

Зазвичай достатньо 20 хвилин таких регулярних вправ вранці, щоб відчути себе краще, стати більш легкими і гнучкими. Зараз в інтернеті безліч відеокомплексів для початківців, що складаються з найпростіших вправ, доступних для виконання в домашніх умовах, — спробуйте, вам обов'язково сподобається!

Спорт

Ну ось! обуряться багато, — обіцяли ж поради без жодного спорту!

Спокій, тільки спокій — як неодноразово говорив один всім відомий чоловік в розквіті сил. Спорт — це не завжди виснажливі тренування. Це може бути величезне задоволення — тільки вибрати потрібно саме той вид активності, який подобається саме вам, і не гнатися (принаймні, відразу) за олімпійськими рекордами.

Їзда на велосипеді, плавання (неважливо, в річці або в басейні), біг з собакою вранці або вечорами, теніс або волейбол, веслування на човні, лижі, роликові або фігурні ковзани, верхова їзда — та все що душі завгодно!

Займайтеся регулярно, але не через силу, не перевантажуючи організм, а в тому темпі і стільки часу, скільки комфортно саме вам. Складно, ліниво або страшно почати самому? Знайдіть однодумців, друзів, сусідів, членів сім'ї, товаришів по службі — в компанії справа зазвичай рухається швидше і веселіше.

Дача

Так-так, робота на дачі — та ще тренування, особливо якщо підходити до неї з розумом!

Чи знаєте ви, що навіть висмикування бур'янів, стрижка газону машинкою або посадка саджанців спалюють близько 150-250 ккал за годину, а що вже говорити про набагато більш енергоємному скопуванню грядок, перевезення візків із землею і камінням, рубці дров, прибирання снігу або листя.

А ще весь рух на дачі проходять на свіжому повітрі, тобто калорії витрачаються швидше і організм насичується киснем — а це не тільки схуднення в перспективі, але і дієва профілактика серцево-судинних захворювань.

Пам'ятайте тільки, що якщо не хочете завдати шкоди організму, "вправлятися" на заміській ділянці треба розумно — чергуючи фізичні активності, змінюючи положення тіла, захищаючи голову від сонця, вживаючи достатню кількість води.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *