"Гусячий крок" залучає сідничні м'язи, квадріцепси і згиначі стегна. Розповідаємо, як і навіщо виконувати цю вправу, інформує Ukr.Media.
Чим корисна вправа "гусячий крок"
Виконання вправи "гусячий крок" — відмінний спосіб змусити працювати багато м'язових груп одночасно. Ця вправа допоможе:
- зміцнити згиначі стегна. Це важлива група м'язів, яка часто не отримує достатньо уваги на тренуваннях. До згиначів стегна відносяться: клубово-поперекові і кравецькі м'язи, м'яз широкої фасції, гребенчатий м'яз, прямий м'яз стегна;
- підтягнути сідниці. Гусячий крок змушує працювати великі сідничні м'язи — об'ємні і сильні, вони допомагають вам присідати і піднімати великий вантаж. Крім цього, міцні сідничні м'язи грають важливу роль у запобіганні травм.
Як робити
Перш ніж приступити до виконання вправи, зробіть повноцінну розминку. Не забудьте про затримку і розтяжку після вправи. І пам'ятайте, що краще зробити менше повторів, але з правильною технікою, ніж багато і з купою помилок. Якщо відчуєте біль, негайно припиніть виконувати вправу.
На що звернути увагу
Від техніки виконання вправи залежить її ефективність. Тож:
- задійте м'язи кора. Так, гусячий крок тренує перш за все нижню частину тіла, але кор теж повинен брати участь. Тримайте спину рівною, напружте м'язи преса;
- слідкуйте за тим, щоб груди були спрямовані вгору. Це допоможе вам тримати баланс;
- розслабте шию. Намагайтеся дивитися вперед, а не вгору або вниз. Так вам буде простіше зберігати спину рівною.
Залежно від того, які м'язи ви хочете опрацювати, можете додати до гусячого кроку інші вправи і отримати повноцінне тренування.
- Для сідниць: стільчик, сідничний міст, захід на тумбу.
- Для квадріцепсів: присідання, випади.
- Для біцепсів стегна: станова тяга, бічні випади.
- Для згиначів стегна: ковзаняр, сідничний міст із піднятою ногою.
Джерело: ukr.media