ФІДЕ дозволяє російську та білоруську символіку на шахових змаганнях.

Поширити Джерело:  online.ua

Генеральна Асамблея Міжнародної шахової організації (ФІДЕ) проголосувала за те, щоб повернути державні знаки розрізнення гравцям турнірів з Росії та Білорусі. Про це повідомляє прес-служба Федерації.

Ключові моменти:

  • ФІДЕ віддала голоси за відновлення національної символіки Росії та Білорусі для учасників шахових змагань.
  • Постанова ФІДЕ дає можливість російським та білоруським спортсменам брати участь в командних першостях та використовувати державну символіку на юніорському рівні.
  • Повернення застосування державної символіки на дорослому рівні потребує додаткових переговорів з МОК.

ФІДЕ прийняла неоднозначне рішення щодо участі атлетів РФ та РБ

Вказується, що на голосування були винесені дві резолюції — одна від російської шахової федерації, а інша від Ради ФІДЕ.

Перша пропонувала цілком відновити в правах російських та білоруських спортсменів. У той самий час Рада запропонувала відновити тільки юніорів згідно з рекомендацією Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

В результаті, делегати проголосували за обидві резолюції: за російську "так" сказали 61 країна, 51 — проти, 14 не брали участі у голосуванні та 15 утрималися.

За резолюцію ФІДЕ віддали голоси 69 країн, 40 — проти, 15 утрималися та 17 не брали участі у голосуванні.

Поширити

В цілому обидва рішення отримали юридичну чинність, отже ФІДЕ прийняла такі постанови:

  • допуск спортсменів з Росії та Білорусі до командних першостей;

  • згідно з рекомендаціями МОК відновлення застосування державної символіки на юнацькому рівні;

  • дозвіл проводити офіційні заходи ФІДЕ в Білорусі.

Стосовно застосування прапора та гімну цих країн на дорослому рівні, федерація проведе переговори з МОК, після чого буде прийнято додаткове рішення.

Слід відзначити, для прийняття звичайного рішення потрібна будь-яка більшість відповідей "так", не беручи до уваги ті країни, які утримались. Якщо питання важливе, то 2/3 від присутніх. Тому Генасамблея голосувала за повернення росіянам та білорусам державної символіки на загальних умовах, а не як за важливе рішення.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *