Фахівці розповіли про правила роботи на городі, завдяки яким спина не болітиме

Робота на грядках може стати причиною болю в спині. Найчастіше з цією проблемою стикаються дачники, які в повсякденному житті не займаються регулярними фізичними навантаженнями. Як не "зірвати спину" під час активних робіт на городі, розповіли реабілітологи, інформує Ukr.Media.

Розминка

Перед тим як вирушити на грядки, фахівці рекомендують зробити розминку. Вона допоможе розігріти м'язи і знизити ймовірність травм.

Облаштування городу

Щоб робота на дачі була в радість, важливо підібрати правильний інвентар. Наприклад, слід звернути увагу на лопату. Вона має підходити вам за довжиною, бути легкою та гострою. Тупа лопата або мотика, навпаки, збільшать навантаження на м'язи та суглоби.

Не менш важливо правильно облаштувати грядки. Краще робити їх вузькими, щоб без зусиль діставати до рослин з будь-якого боку. Крім цього, грядки можуть бути високими, щоб не доводилося сильно нахилятися до посадок. А проходи між грядками можна викласти плиткою, каменем або дошками.

Профілактика

Щоб спина не боліла під час дачних робіт, рекомендується також ввести в життя корисні звички. Наприклад, купити ортопедичний матрац і ортопедичні устілки. Крім цього, експерти рекомендують зміцнювати м'язи спини за допомогою регулярних фізичних вправ.

Правильна техніка роботи на городі

 • Під час фізичних навантажень слід давати собі відпочинок. Перерви на 5-7 хвилин рекомендується робити хоча б раз на пів години.
 • Піднімаючи тяжкості, тримайте спину прямою. Таким чином ви знизите навантаження на хребет.
 • Копаючи землю, спину також потрібно тримати прямо. На лопату слід навалюватися всім тілом. Це допоможе правильно розподілити навантаження на всі м'язи.
 • Не нахиляйтеся під час прополювання грядок. Краще просто встати на коліна. Спину при цьому тримайте прямо.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *