Чи варто довіряти тренуванням в соцмережах від відомих фітнес-блогерів

Згідно з новим дослідженням вчених їх Університету Альберти (Канада) більшість блогерів, що займається фізичними вправами, не володіє достатньою кваліфікацією для того, щоб давати поради великій кількості людей, інформує Ukr.Media.

Відсутність спеціальної освіти та сертифікацій їхньої діяльності може сприяти дезінформації та нездоровій поведінці, особливо зараз, коли багато хто почав тренуватися вдома за допомогою онлайн-уроків.

У своїй роботі дослідники вивчили 194 популярних англомовних блоги про фітнес і виявили, що тільки 16,4% блогерів в своїх постах повідомляють про наявність у себе сертифіката інструктора з фітнесу або персонального тренера (хоча цілих 57% заявляють, що вони справжні професіонали) і всього лише 11 блогерів мають вищу освіту в галузі фізичної культури і спорту.

  • "В онлайн-середовищі багато людей видають себе за професіоналів, які багато знають про фізичні вправи, але насправді не є такими. Це ставить під сумнів якість змісту їх контенту, тому що ми не знаємо, наскільки корисні або небезпечні поради, які вони дають людям.", — каже Елейн Орі, провідний автор дослідження.

За словами доктора Орі, блоги про фізичні вправи та спорт можуть бути корисним ресурсом для тих, кому потрібна підтримка для занять спортом, а також для тих, хто хоче бути в курсі останніх спортивних подій і тенденцій в фітнесі.

Елейн Орі попереджає, що ставитися до порад з блогів варто з деякою часткою скепсису і не поспішати виконувати навмання будь-які вправи, які в них показуються, оскільки вони можуть виявитися шкідливими і травмонебезпечними, особливо для новачків.

Також доктор радить не зациклюватися на схудненні та набутті ідеального тіла, а зосередитися на не менш корисних якостях фізичних навантажень: поліпшення якості сну, зниження ризику хронічних захворювань, боротьбі зі стресом та інших.

Якщо люди виконують вправи тільки заради зовнішнього вигляду, вони можуть сильно розчаруватися в разі, якщо не досягнуть свого ідеалу так швидко, як це обіцяють в популярних блогах, і надалі вони можуть просто відмовитися від вправ, — сказала доктор Орі.

Тож завжди треба мати свою думку і сліпо не вірити, тому що пропонують нам різноманітні соцмережі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *