Чи можна спати одразу після тренувань

Результативності ваших тренувань можуть перешкодити навіть ті фактори, які ви спочатку вважаєте незначними, інформує Ukr.Media.

Величезний вплив на швидкість позбавлення від зайвих кілограмів має не лише харчування, але і сон.

Незалежно від того, чи займаєтеся ви йогою, пілатесом або аквааеробікою, лікарі не рекомендують спати протягом двох годин після тренування.

Причина проста: під час занять обмін речовин розганяється і процес спалювання калорій прискорюється, а сон лише сповільнить його. До того ж, якщо ви ляжете спати одразу після занять, то піддасте ризику серцево-судинну систему. Щоб сон не спровокував порушення серцевого ритму, організму необхідні поступовий перехід в стан спокою — на це і буде потрібно пара годин.

Також бажання поспати після заняття може бути обумовлене недосипанням або виконанням надмірно важких силових вправ.

Деякі атлети буквально валяться з ніг і засинають після присідань або станової тяги. Коли подібне повторюється регулярно, то виснаження організму стає неминучим.

Спати після тренувань можна, але лише тоді, коли сон по-справжньому необхідний. Його тривалість повинна становити не більше 40 хвилин. Інакше є ймовірність порушити звичний режим.

Також не слід починати тренуватися тоді, якщо вночі не вдалося виспатися. Подібні заняття не тільки не принесуть ніякої користі, а й можуть навіть завдати шкоди. Відчуваючи себе розбитим через недосипання, атлету краще або поспати хвилин 30-40 перед заняттям, або зовсім перенести тренінг на інший день.

Тож, спати після тренування можна, але не більше 40 хвилин, не допускаючи того, щоб сон ставав звичкою. І тільки в випадку, якщо є на це причини.

В іншому випадку потрібно почекати 2 години і лише тоді можна покимарити. Взагалі в пріоритеті повинен бути саме нічний сон, привчайте свій організм до певного режиму, тоді ніяких проблем із засинанням і пробудженням виникати не буде. Це дозволить почувати себе бадьорим, що позитивно позначиться на тренувальному процесі і рості м'язової маси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *