Зеленський доручив Кабміну опрацювати питання щодо введення цивільного партнерства

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів із пропозицією опрацювати питання щодо введення інституту зареєстрованого цивільного партнерства в Україні. Про це йдеться в його відповіді на петицію на підтримку законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”.

Зеленський нагадав, що українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основою яких є демократія, верховенство права та права людини.

“Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих шлюбів, я акцентував увагу на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (ст. 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (ст. 157). Тож я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства”, – ідеться у відповіді президента.

У відповіді нагадали, що уряд доручив Міністерству юстиції розробити й подати до Кабміну законопроєкт про “усунення дискримінаційних положень”, які можуть порушувати майнові й немайнові права партнерів, які не одружені, та про запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства.

Міністерство юстиції зараз працює над запровадженням інституту цивільного партнерства з визначенням правових засад, порядку й наслідків його державної реєстрації, а також правового статусу й особистих немайнових і майнових прав та обов’язків партнерів з урахуванням особливостей уже наявних правових інститутів, ідеться у відповіді президента.

Контекст:

Питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства особливо активно стали обговорювати в Україні після початку повномасштабної війни. В Україні досі одностатеві пари не можуть зареєструвати шлюб, а надати їм таке право можна лише після внесення змін до Конституції, що неможливо в умовах воєнного стану.

Як наслідок одностатеві пари неспроможні реалізувати низку інших прав, зокрема спільно володіти майном як подружжя, успадковувати майно свого партнера, спільно виховувати дітей. Окрім того, у разі смерті одного з пари інший (або інша) не може взяти під опіку дитину померлого, оскільки офіційно не є прямим родичем їй.

22 червня 2022 року на YouTube-каналі KyivPride опублікували соціальний ролик під назвою People shoot people на підтримку українських захисників і захисниць, які належать до ЛГБТ-спільноти. Там ідеться про те, що Україну захищають сотні людей – представників ЛГБТ.

13 березня 2023 року зареєстрували законопроєкт № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”. Згідно з ним, цивільним партнерством вважатимуть зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі. Автори законопроєкту наголосили, що реєстроване партнерство – це не шлюб. Однак після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, проживають вони фактично разом і чи спільно ведуть домашнє господарство.

Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *