У селі Брюховичі Перемишлянської громади Львівської області не можуть знести радянський пам’ятник через лелече гніздо, розташоване на ньому.
Про це Zaxid.net 4 травня повідомила секретарка робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА Анна Герич.
За її словами, ініціативна група змушена чекати осені.
“Десь у червні будуть лелеченята. Треба чекати осені, коли птахи полетять у вирій. Тоді гніздо можна помістити на автомобільне колесо і перенести на дерево. Зараз гніздо прикріплене до тієї фігури, оббивати її не можна”, – розповіла Герич.
Як пише Zaxid.net, радянський пам’ятник у Брюховичах є бетонною фігурою Матері-Батьківщини, над якою є двоє гусей. Зверху на скульптурі лелеки звили гніздо.
Фото: Anna Gerych / Facebook
Фото: Anna Gerych / Facebook
За даними ЗМІ, у Перемишлянській громаді є дев’ять радянських пам’ятників. Загалом у Львівській області робоча група з питань декомунізації нарахувала ще 160 пам’яток-символів радянського режиму. Їх планують демонтувати до кінця року.
Контекст:
Декомунізація в Україні розпочалася у 2015 році, коли Верховна Рада ухвалила відповідний пакет законів, які забороняють радянську символіку й засуджують комуністичний режим. У межах декомунізації влада має перейменувати всі вулиці та населені пункти, назви яких пов’язані з комуністичним режимом, і демонтувати радянські пам’ятники.
Після відкритого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов’язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам’ятники.
У червні 2022 року при Міністерстві культури та Українському інституті національної пам’яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Серед її завдань – координація перейменування топонімів і демонтажу радянських пам’яток.
Джерело: gordonua.com