У “Дії” стартувало голосування щодо перейменування Південно-Західної залізниці

У застосунку “Дія” запустили нове голосування щодо перейменування Південно-Західної залізниці. Про це Міністерство цифрової трансформації оголосило 3 березня.

“Укрзалізниця” розпочинає програму “Залізна українізація”, щоб повністю позбутися російського минулого і будь-яких зв’язків із країною-агресором. Один із перших етапів – перейменування Південно-Західної залізниці”, – ідеться в повідомленні.

Південно-Західна залізниця географічно розташована на півночі України, але дістала назву ще за часів Російської імперії, коли Україна була її південно-західною частиною.

Інфографіка: swrailway.gov.ua

Тому зараз вирішують питання про її перейменування. Українцям пропонують такі варіанти:

  • Київська залізниця;
  • Столична залізниця;
  • Центральна залізниця;
  • Північна залізниця.

Для того, щоб проголосувати, потрібно відкрити “Дію”, натиснути “Послуги”, вибрати “Опитування” і зробити свій вибір. Опитування триватиме до 10 березня.

Контекст:

Після початку повномасштабної війни в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, назви яких пов’язані з РФ чи російськими діячами (в Ужгороді – 58 вулиць, в Івано-Франківську – 25). Окрім того, в Ужгороді, Тернополі й Мукачеві прибрали пам’ятники російському поетові Олександру Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам’ятник радянському танку, встановлений у 1969 році.

У червні 2022 року в Україні при Міністерстві культури і Українському інституті національної пам’яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Вона займається, зокрема, координацією перейменування топонімів і демонтажу радянських пам’ятників.

Більшість українців позитивно ставляться до перейменування топонімів, назви яких пов’язані з СРСР, Росією чи Російською імперією і їхніми діячами. Про це свідчать результати опитування фонду “Демократичні ініціативи” і Центру Разумкова, опубліковані 20 січня.

Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *