росія опинилася в стані дефолту за зовнішнім боргом — Bloomberg

0
13

Жорсткі західні санкції, які закрили шлях для платежів закордонним кредиторам спричинили падіння економіки, а разом з тим і призвели до дефолту за суверенним боргом в іноземній валюті.

У неділю сплив термін відстрочки відсоткових платежів у сумі приблизно 100 млн доларів, які мали були бути виплачені ще 27 травня, і це вважається подією дефолту, повідомляє Bloomberg.

 

Це похмура позначка у стрімкому перетворенні країни в економічного, фінансового і політичного ізгоя, зазначає інформагентство. Від початку березня єврооблігації країни торгуються на низьких рівнях, золотовалютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відрізані від світової фінансової системи.

 

росія заперечує проти оголошення дефолту, стверджуючи, що кошти для оплати всіх рахунків у неї є, і вона не може це зробити вимушено. Мільярди доларів на тиждень продовжують надходити в державну скарбницю від експорту енергоносіїв.

 

Намагаючись викрутитися, москва оголосила минулого тижня, що перейде на обслуговування свого суверенного боргу в розмірі 40 млрд доларів у рублях.

 

Офіційна заява про дефолт зазвичай виходить від рейтингових фірм, але через європейські санкції вони не займаються рейтингами російських організацій. Згідно з документами щодо облігацій, їхні власники можуть оголосити дефолт самостійно, якщо з цим погодяться 25% власників.

 

Станом на початок квітня іноземці тримали єврооблігації росії на суму, еквівалентну майже 20 млрд доларів.

Источник: ipress.ua

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here