З давніх-давен людина ставилася до вогню, як до однієї з найважливіших стихій природи. Знаючи силу Вогню, його поважали, шанували та віддавали всю негативну енергію. Донині жодна молитва, жодне служіння в храмах не обходиться без ритуалу запалення свічки. І якщо ви не хочете купувати ароматичні свічки для домашнього використання, їх можна зробити самостійно. Це не займе багато часу, крім того, сам процес стане свого роду ритуалом, що зігріває душу. Спробуємо?
Інгредієнти для саморобної аромасвічі
Для виготовлення ароматичної свічки своїми руками нам знадобляться:
- лист-пластина з вощини
- натуральний бджолиний віск
- гніт
- сухоцвіти
- аромамасла для свічок
Вощина
Вощина – це пластина з множинними видавленими шестикутними стільниками, якою обрамляють внутрішні стінки вулика. Там бджоли зберігають мед. Ці комахи ніколи не полетять туди, де буде використано хоч найменшу хімію! Вони дуже чутливі. Тому наша ароматична свічка буде створена зі 100% натурального матеріалу.
Гніт
Гніт для ароматичної свічки беремо тільки з бавовни! Синтетичні гнити швидко спалахують і згоряють. Нам це не потрібно, оскільки ми прагнемо довгого, поступового воскового тління. Відмінно підійдуть бавовняні ґноти, які можна зробити з муліне, склавши ще в 2-3 шари. Однак простіше придбати готовий у магазинах для рукоділля. Ширина гніт необхідна 3 мм, довжина – на 2 см більше нашої свічки.
Ефірні масла
Найпопулярнішими ефірними оліями для аромасвіч є:
- лаванда,
- почули,
- шавлія мускатна,
- герань,
- базилік,
- фенхель,
- ромашка,
- гвоздика,
- кориця,
- меліса,
- цитронела,
- розмарин,
- чебрець,
- кедр,
- ялівець,
- сандал,
- ладан,
- мирра.
Процес створення ароматичної свічки
- Ставимо на водяну баню невелику кількість бджолиного воску (щоб вмочити ґнот).
- Вибираємо розмір свічки. Можна зробити низеньку і при цьому товсту. Можна тонку та високу. Тут – воля та фантазія автора. Найчастіше листок вощини розміром 40х25 см ділять навпіл уздовж (виходить пластина 20х25 см).
- Відрізаємо гніт потрібної довжини. Пам’ятаємо, що довжина повинна бути більшою за передбачувану свічку на 2 см. Це необхідно для припуску горіння.
- Обмочуємо верх ґнота у віск, даємо застигнути.
- На край листа вощини прикріплюємо гніт, як би злегка вдавлюючи його в пласт.
- Починаємо згортати в трубочку. При цьому стежимо, щоб не було великих проміжків (це не дасть згоріти свічці повністю) і щоб не перестаратися. Природного простору від видавлених стільників буде достатньо.
- Залишок пластини 10 см посипаємо сухоцвітами і продовжуємо скочувати.
- Коли 2/3 скатано, капаємо ефірні олії (вибираєте самі, залежно від ритуалу). Чому робимо це не на самому початку? Ефірні олії боятися вогню. Ми домагаємося того, щоб вони не горіли у свічці, а поступово нагрівалися під час плавлення.
- Кінець пластини притискаємо до свічки по всій довжині. Він приклеїться, як пластилін.
- Все, готова свічка, можна користуватися. За бажанням прикрасьте тасьмою, фатиновою або атласною стрічкою, сухоцвітами або штучними квітами.
Ця свічка неймовірно пахне медом сама собою! Тому вже при її створенні вас огортає природна аромотерапія. А коли свічка починає горіти, до медового аромату приєднуються квіткові аромати вибраних сухоцвітів та ефірних олій – це божественно!
Час горіння аромасвічі такого розміру (якщо все зробили правильно) – близько трьох годин, а то й більше. Вдома такі свічки можна застосовувати для створення романтичної обстановки, молитов та медитацій, проводити всілякі ритуали, пов’язані з вогнем.