Попри уявну легкість, підібрати покривало на ліжко буває вельми складно. Треба враховувати багато факторів: розмір покривала, його колір / відтінок / візерунок, щільність та текстуру тканини. І це лише верхівка айсберга. Домашній текстиль може виконувати не тільки свої функціональні задачі, а й чудово доповнювати інтер’єр. Наприклад, покривала з мікрофібри створюють теплу та затишну атмосферу, а також стильно підкреслюють індивідуальний стиль спальні.
Які функції виконує покривало
Уявіть спальню, в якій не застелено ліжко. Чи будете ви вважати таку кімнату затишною та охайною? Звісно, ні. Саме тому ми використовуємо покривала, адже навіть просто акуратно застелене ліжко створює приємну атмосферу. Перш ніж ми почнемо розбиратися детальніше, навіщо взагалі використовувати покривала, рекомендуємо надихнутися чудовими варіантами домашнього текстилю на сайті https://t-sna.com/.
Тож з’ясуймо, які функції виконують покривала. Найважливіша задача — це захист постільної білизни та ліжка в цілому від забруднень, пилу. Також завдяки правильно підібраному текстильному виробу для ліжка можна приховати недоліки чи дефекти, пом’якшити гострі кути. Звичайно, покривало відіграє важливу роль в інтер’єрі.
Як визначитися з матеріалом та розміром
Саме на етапі вибору оптимального розміру покривала багато покупців роблять помилку. Якщо ви плануєте купити євро чи двоспальне покривало, розмір якого менше за 200х220 см, ви ризикуєте отримати замалий варіант. Як же підготуватися до покупки?
- Виміряйте довжину та ширину вашого ліжка.
- Враховуйте розташування спального місця та наявність узголів’я, узніжжя. Якщо ліжко розташоване впритул до стіни, то розміри потрібного покривала зменшуються.
- Враховуйте розмір та товщину постільних аксесуарів. Об’ємна ковдра та великі подушки суттєво збільшують висоту ліжка, тому покривало може виглядати закоротким.
- Враховуйте спосіб застеляння ліжка. Якщо ви звикли затинати покривало під матрац чи у простір між матрацом та каркасом, то не купляйте великі моделі. Для класичного варіанту додавайте до розмірів ліжка 20‒30 см. Хочете, щоб були приховані опори, тоді додавайте десь 50‒60 см. Це стандартні рекомендації, тому обов’язково враховуйте габарити власного ліжка.
Якщо говорити про односпальне покривало, розмір його може варіювати від 140х200 см до 160х240 см. Полуторні моделі мають розміри від 150х200 см до 170х240 см. Але не рекомендуємо опиратися на такі стандартні показники, а вибирати покривало за вашими індивідуальними замірами та особливостями ліжка та кімнати.
Не менш прискіпливо треба вибирати й матеріал, з якого створено покривало. Узагальнивши, за цим критерієм можна виділити такі категорії:
- натуральні — вовна, бавовна, махра, сатин, шовк, хутро тощо;
- синтетичні — акрил, мікрофібра та інші;
- змішані — поєднання натуральних та синтетичних волокон.
Не можна однозначно сказати, які покривала краще, адже кожен варіант має переваги та недоліки. Тому вибирайте з власних бажань та особливостей спального місця. Наприклад, у кімнаті, де на спальному місці вдень граються діти, сплять домашні тварини чи відпочивають дорослі, дивлячись кіно за чашкою кави, краще вибирати синтетичні або змішані покривала. Адже їх постійно треба буде чистити. Натуральні тканини швидко втрачають форму та колір, якщо їх часто прати, а синтетика чудово зберігає свої властивості та зовнішній вигляд.
Покривало та стиль спальні — як підібрати покривало правильно
Головне питання: чи підбирати візерунок на покривалі під штори? Сучасні стилі інтер’єру не передбачають такої надмірної суворості. Зараз у тренді індивідуальність, те, що підкреслює вашу особистість, виділяє з-поміж інших. Саме тому вигляд спальні не повинен бути ідеальним. Робіть вибір серцем та розумом, купуючи вироби, які забезпечать комфорт, затишок і тепло.
Які бувають покривала на ліжко в спальні в стилі мінімалізм? Однотонні, лаконічні та максимально прості. Нехай покривало буде лише відтінками перегукуватися з іншими текстильними виробами у кімнаті. Це створить неповторну атмосферу та стиль. Дерев’яним елементам стилю кантрі ідеально підходять покривала, створені в техніці печворк. Для спальні в стилі прованс краще вибирати тендітні моделі з рюшами, але тут важливо не перетнути тонку межу з несмаком.
Якщо вам важко зорієнтуватися в розмаїтті варіантів, оптимальним рішення стане покупка лаконічного покривала стриманого кольору. Бежевий, коричневий, пісочний, сірий — універсальні та практичні варіанти, які будуть виглядати актуально майже у будь-якій спальні. Тож тепер ви можете сміливо штурмувати інтернет-магазини у пошуках найкращого покривала, яке вдало доповнить кімнату та буде захищати ваше ліжко!