Господарі заміського будинку або дачі з гарним садом, справді чекають приходу весняно-літнього сезону, щоб з головою поринути в садово-городні роботи. Найкращими помічниками у цій справі стануть тример, кущоріз, секатор, ножівка та бензопила. Але без яких інструментів не обійтися?
Бензопили для садової ділянки
Бензопила працює за рахунок палива та забезпечує більшу продуктивність, ніж простіший електричний аналог або звичайна ручна пилка. Головний її плюс – повна незалежність. Вам не доведеться підлаштовуватися під розетки та подовжувачі.
Бензопила – чудове рішення для господарів просторих присадибних ділянок з великою кількістю фруктових та декоративних дерев. Вона пиляє товсті та щільні матеріали, працює в дощ та мороз, чим не може похвалитися електроінструмент.
Сучасні бензопили можуть мати різні характеристики:
- витривалість;
- розмір шини;
- об’єм двигуна внутрішнього згоряння.
Чим вищі показники, тим потужніший прилад. Довгі шини необхідні для роботи з товстими колодами. Зі свого боку, короткі шини працюють швидше.
Секатори та їх роль у догляді за ділянкою
Садові секатори допомагають доглядати декоративні та фруктові кущі, дерева та квіти. Ви зможете легко видалити сухі гілки та зайві пагони, а також надати потрібну форму огорожі, ялівцю, туям та кущам троянд. Садові секатори високої якості виготовлені з високоякісної сталі.
Секатори з храповим механізмом – найкраще рішення для обрізки гілок діаметром до 3 см. Використовуючи інструмент, можна отримати гладкий і рівний зріз без деформації гілки.
Садові секатори з тефлоновим покриттям – найпопулярніші моделі серед садівників. Особливість виробу – тефлоновий шар, що зменшує тертя лез і продовжує їх термін служби.
Бензотриммер чи газонокосилка: що обрати?
Бензотриммер – незамінний інструмент на кожній садовій ділянці. З його допомогою легко:
- очистити територію від бур’янів;
- підстригти газон до потрібної висоти;
- працювати незалежно від розетки, адже такий інструмент працює на паливі.
Це найкращий вибір, якщо у вас на дачі немає електрики або потрібно підстригти траву в самому кінці городу.
Бензотримери мають різну потужність:
- малопотужні моделі 1,1 л. використовуються для стрижки газонів із тонкою травою;
- бензинові тримери 1,7 л.с. справляються з травою та бур’янами із середніми по товщині стеблами;
- приладам потужністю вище середнього по плечу різна рослинність.
Газонокосилка на колесах – хороший інструмент для великого, рівного, без перешкод, ухилів та перепадів газону. Але якщо перепад складає понад 10 градусів, краще віддати перевагу тримеру. Газонокосилка косить швидко – оптимальний захват аматорських моделей становить 40-45 см.
Після стрижки виходить рівний килим – висоту виставляють одним рухом. Техніка збирає скошену зелень у травозбірник. Не треба гребти зрізану траву вручну – просто висипають її з короба на компост чи під городні культури.