Жити в постійному стресі, думаючи, що від тебе нічого не залежить — складно і непродуктивно. Чи не краще натомість спробувати щось змінити, стати рушієм позитивних змін у світі і отримати порцію натхнення та радості від того, що зробили добру справу?!
Не будьте байдужими
Благодійна допомога в різних формах існує в Україні вже здавна, адже бажання допомагати ближнім завжди було близьке багатьом нашим співгромадянам. Сфера благодійності також розвивається: нині люди все частіше та більш охоче роблять добрі справи, адже розуміють, що багато співвітчизників потребують підтримки.
«Немає чітких рекомендацій щодо допомоги українцям під час війни, головне — бажання й можливості. Іноді достатньо слів підтримки тим, хто втратив усе…
Звісно, продукти й речі першої необхідності завжди потрібні, а підтримка і співчуття вселяють у людину більше надії, ніж дорогі ліки. З власного досвіду можу сказати, що постраждалим дуже необхідно, щоби їх вислухали, важливо почути в скрутну хвилину добрі слова, аби знати, що вони не самі й що все буде добре…» — розповідає волонтерка простору добра Goodacity Оксана.
Вона опікується людьми, які втратили своє житло через війну чи потрапили в скрутні обставини, але, тим не менше, самі стали взірцем та прикладом безмежної турботи про ближніх! Бабця Галя із Чернігова, яка посадила город на подвір’ї свого зруйнованого обійстя і пригощає врожаєм; односельці пані Ніни із Новоселівки, котрі, попри те, що самі залишилися без даху над головою, зібрали кошти на лікування її доньки, хоча самі залишилися без даху над головою. І таких прикладів тисячі!
Війна принесла багато горя, але й об’єднала нас усіх! Колега пані Оксани, волонтер Богдан сказав чудові слова: «Якщо в нас такі сильні люди, які хочуть ділитися з іншими, попри власні потреби, то нас нікому не перемогти!».
Як почати займатися волонтерством
Хочете допомогти, але не знаєте, кому і як? Запитайте себе: «Що конкретно я можу зробити?». Самоаналіз — ключ до відповіді на це запитання. Благодійна допомога — бажання поділитися найціннішим: часом, талантом чи коштами. Кожен має право вибирати для себе найзручніший варіант.
Приділити час
Час — найцінніший ресурс, але ваші півгодини на день можуть змінити чиєсь життя на краще: активна прогулянка з безпритульними тваринами чи відвідування самотніх стареньких у геріатричному будинку… Добрий вчинок приносить радість усім оточуючим!
Професійні вміння знадобляться у волонтерстві
Долучитися до благодійної акції можна за фахом чи роду діяльності: фотографи можуть організувати благодійні фотосесії, юристи – консультувати людей, котрі не мають змогу платити за професійні послуги, педагоги та художники — влаштувати безкоштовні майстер-класи для учнів, а майстри слова — писати тексти про потреби нужденних. Отже, допомога українцям під час війни може бути різною, залежно від можливостей добродійників.
Інформація — ресурс розвитку суспільства
Добро має звучати голосно! І чим більше людей дізнається — тим краще! Кожен лайк та репост важливий, адже потенційно означає плюс один охочий допомогти! Увага аудиторії — важливий ресурс, яким не варто нехтувати! Долучайтеся до волонтерських ініціатив простору добра goodacity.org у telegram: https://t.me/goodacity, щоби мати змогу поширювати інформацію через простий репост чи лайк!
Меценатство
Завдяки фінансовій підтримці можна реалізувати доброчинні ініціативи та підтримувати тих, хто потребує допомоги. Кожна гривня має велике значення – із них збираються великі суми — тисячі й мільйони на добро!
Оберіть свій конкретний напрямок для роботи. Можна привезти продукти постраждалим, підтримати добрим словом або допомогти розбирати завали.
Або ж написати пост про бабусю, яка через війну втратила свій будинок, щоб небайдужі дізналися про чуже горе й допомогли… Так, збудувати новий дім забирає багато часу, але починати будувати нове життя, наповнене силою добра, можна вже зараз.
Допомога лікує і надихає!
Зараз довкола дуже багато болю, і людям важко впоратися із ним. Щоденна волонтерська діяльність, розуміння того, що від вашої роботи стає легше іншим, надихає й лікує одночасно. У фразі «Я допоМОЖУ» зашифроване слово МОЖУ! Насправді кожен із нас може змінити світ на краще: добре слово, вчинок або інша допомога зроблять чиєсь життя щасливішим, когось — здоровішим, чиєсь життя — кращим і наповненішим і цим трішки змінять світ на краще!
Міняти світ і надихати на це інших людей… можна навіть у соцмережах, розповідаючи про втілену добру справу чи іншу благодійну ініціативу. А можна — просто поділившись цією статтею. З маленьких кроків починаються великі справи. Наступний крок — твій!