У Львові відкрили унікальний простір пам’яті Ірини Фаріон: місце для роздумів та досліджень
У серці Львова, на вулиці Масарика, з’явився новий простір, присвячений пам’яті видатного мовознавця та громадської діячки Ірини Фаріон. Міський голова Андрій Садовий наголосив, що це не просто пам’ятник, а інтерактивне місце для читання, осмислення та особистих досліджень.

Відкриття відбулося в другу річницю трагічної загибелі Ірини Фаріон. Простір, розташований у дворі на вулиці Масарика, складається з мідної стели, яка дещо перевищує людський зріст. На її чотирьох гранях викарбувані ключові поняття, що визначали життєвий шлях Ірини Дмитрівни: “мова”, “воля”, “нація”, “сила”. Ці слова, наче крізь призму, відкривають погляд на камінь, що містить двадцять її глибоких висловлювань.
Сьогодні, у другу річницю вбивства Ірини Фаріон, у дворі на вулиці Масарика відкрили простір її пам’яті. У центрі — мідна стела, трохи вища за людський зріст. На чотирьох її гранях прорізані слова, з якими пов’язане життя Ірини Дмитрівни: мова, воля, нація, сила. Крізь них видно камінь із двадцятьма її висловами
– повідомив Андрій Садовий.
За словами міського голови, цей простір відрізняється від традиційних пам’ятників. Він призначений не для одноразових відвідувань з квітами, а для постійного залучення, читання та осмислення. З часом мідь та камінь будуть змінюватися під впливом природних факторів, але слова, що несуть її думки, залишаться незмінними.
“Львів пам’ятає. Світла пам’ять”, – додав Садовий, підсумовуючи символічне значення цього місця.
Важливі деталі щодо справи Ірини Фаріон
Ірина Фаріон, відома мовознавиця та професорка Національного університету “Львівська політехніка”, загинула 19 липня 2024 року внаслідок нападу. Вона отримала вогнепальне поранення голови та померла в лікарні.
Через шість днів після трагедії, у місті Дніпро, правоохоронці затримали 18-річного В’ячеслава Зінченка, якого підозрюють у скоєнні цього злочину. Наступного дня йому було офіційно повідомлено про підозру.
В’ячеслав Зінченко, обвинувачений у вбивстві, заявив, що йому не пропонували пройти тест на поліграфі, але він готовий давати свідчення під час судового процесу.
Донька Ірини Фаріон, Софія Семчишин, подала цивільний позов проти обвинуваченого, вимагаючи відшкодування моральної шкоди на суму 15 мільйонів гривень. У разі задоволення позову, ці кошти будуть спрямовані на закупівлю безпілотників для українських військових.
Порада від АіФ UA:
Відкриття простору пам’яті Ірини Фаріон – це знакова подія для Львова. Це місце, що спонукає до глибоких роздумів про мову, націю та особистісний вибір. Воно може стати важливим центром для молоді, яка прагне краще зрозуміти історію та цінності українського суспільства, вивчаючи спадщину видатних постатей.